Šialené osemdesiate roky sú späť! Aspoň v móde

Príde vám, že keď idete ulicou, že máte znova dvadsať? Tento pocit majú všetci tí, ktorí svoju mladosť prežili v šialených osemdesiatych rokoch, ktorým kraľovala trochu šialená móda. No, tá sa totiž vracia, a tak sa nemôžete pocitu nostalgie diviť (a možno sa mu ani nemôžete ubrániť). Ramenné vypchávky, ktoré sa zdajú byť až príliš, nestarnúci denim v podobách, v akej vám drieme hlboko pod posteľou, alebo bodkami všade, kam sa pozriete. A samozrejme malé kabelky, ktoré sotva pretiahnete cez rameno a do ktorých nedáte nič, než to najdôležitejšie. Osemdesiate roky, vitajte v novej dobe!

Staré trendy v novom kabáte

Pokiaľ však úvod vyznel trochu ironicky, berte to, prosím, s rezervou. V súčasnej dobe sú staré trendy zhotovené v novom kabáte. Čiže nielen bodky, ale aj denim alebo ramenné vypchávky majú trochu novodobé prevedenie. Podľa módnych štylistov sú jednoznačne najvydarenejšie hlavne ramenné vypchávky, ktoré v súčasnej dobe dodávajú ženám odvahu. Nájdeme ich nielen u sák, ale aj u blúzok alebo tričiek, čím sa im vdychuje úplne nový šmrnc.

Rovnako tak aj džínsovina, aj keď tu s nami ako jediná zostala po celú dobu, má trochu nové prevedenie. Okrem toho, že sa stretávame s najrôznejšími strihmi nohavíc, tiež sa denim dostáva aj do sveta módnych doplnkov, kde zastupuje veľkú časť kolekcií. Napríklad sa z denimu vyrábajú topánky alebo sa o denim aspoň trochu dopĺňajú. Nesmieme zabudnúť ani na dámske kabelky, ktoré tiež obsahujú kvapku tej džínsoviny, ktorá je taktiež pre osemdesiate roky tak typická.

Voľné strihy už nás pravdepodobne neopustia

Nesmieme zabudnúť ani na voľné strihy, ktoré nás, podľa všetkého, pravdepodobne nikdy neopustia. Pretože ak sa raz dostali do módy znova, už nedovolia, aby sa z rebríčka toho najštýlovejšieho znova vytratili. Navyše to nedovolia ani milovníci módy, ktorí si zvykli na to, že môžu trochu viac experimentovať a nebáť sa nosiť niečo, čo zakryje ich nedokonalosti.

A keď sa na to pozrieme z praktického hľadiska, voľnejšie strihy sú pohodlnejšie a viac komfortné. To rozhodne nemôžeme ani voľným sakom, ani voľným nohaviciam alebo tričkám odpariť.