Hlavné výhody drevostavieb. Postavte si útulné bývanie

Drevostavby alebo klasický murovaný domček? To je večná dilema, ktorú nevie rozlúsknuť mnoho z nás. Predsa len murované domčeky patria medzi známu klasiku, drevostavby sú ale naozaj veľkým hitom, pri ktorom ľudia oceňujú hlavne rýchlosť výstavby. Spomínaná rýchlosť ale nie je tou jedinou výhodou drevostavieb, ktoré vám hravo a počas niekoľkých mesiacov postaví firma ORCAN GROUP, s.r.o.

V dnešnej dobe je možné zaobstarať si také bývanie, ktoré bude spĺňať parametre nízkoenergetického domu. Ostatne presne také domy sa teraz musia stavať. Pokiaľ ale nechcete, aby vás dom zruinoval, napriek tomu chcete, aby bol v dostatočnej kvalite, drevostavby sú tým pravým riešením.

Hlavné výhody drevostavieb

Spomínaná rýchlosť výstavby – to je bezpochyby jedna z popredných výhod bývania, ktoré sa postavia z drevených trámov. Za dobu, čo sa vylejú základy pri murovanom domčeku, už bude stáť hrubá drevostavba. A ak si zaobstaráte drevostavbu na kľúč, bývať budete už v priebehu niekoľkých mesiacov.

Možno si hovoríte, že drevostavba rozhodne nevyzerá ako moderný príbytok. Skôr sa vzhľadovo rovná klasickému zrubu alebo roubencovi. Lenže pravdou je, že pokiaľ pridajú ruku k dielu skúsení architekti, aj drevostavba môže vyzerať ako moderný príbytok so štýlovým vzhľadom. Rozhodne si nepredstavujte drevostavbu v podobe zrubov.

,,Jé, ja budem musieť mať architekta! Tak to bude drahé,“ hovoríte si. Lenže opak je pravdou. Výstavba drevostavieb je pomerne lacná, teda v porovnaní s klasickými murovanými domčekmi. Nemusíte mať pripravených niekoľko desiatok miliónov korún!

Nízkoenergetické bývanie s dlhou výdržou

Ekologickosť – to je ďalšia výhoda drevostavieb. S výstavbou drevostavby môžete ušetriť až niekoľko desiatok tisíc za energie ročne, čo sa naozaj oplatí. Drevo sa pýši skvelými tepelnými vlastnosťami, teda ani neprekúrite majland počas chladnejších ročných období.

A čo viac! Drevostavby sa pýšia dlhou životnosťou. Mýli sa ten, kto sa domnieva, že murovaný dom má dlhšiu životnosť. V skutočnosti je ich životnosť úplne porovnateľná. V oboch prípadoch sa však o dom musí človek riadne starať.