Ako predchádzať opici a čo robiť, keď aj tak udrie

Raz za čas si svoju hlavu chce resetovať skutočne každý. Lenže málokto si v čase, keď popíja jeden drink za druhým, uvedomuje, že ho ráno môže postihnúť poriadna kocovina. Samozrejme existuje niekoľko možností, ako opici predchádzať, ale tou najlepšou možnosťou je skrátka nepiť. Pokiaľ sa budeme alkoholu vyhýbať, zrazu nás nebude sužovať kocovina ani si na alkohole nevypestujeme závislosť. Poďme si však zodpovedať druhú otázku, a síce čo robiť, keď kocovina udrie po propitom večierku.

Kocovina je akúsi odplatou za našu propitou, pretančenú noc. Zatiaľ čo niektorí už vedia, ako na ňu, pretože si už s opicou stretávali, iní si nie sú tak úplne istí tým, ako na ňu. Pomocníkom vám však bude v tejto chvíli obyčajnú uhorku.

Uhorka na opicu

Aj keď uhorku používate len ako prílohu na obed alebo do šalátov, mali by ste poznať jej ďalšie využitie. Nedávno bolo totiž zistené, že uhorka je skvelým pomocníkom pri opici. Obsahuje totiž až deväťdesiatšesť percent vody a veľké množstvo draslíka, ktorý je známy tým, že odvodňuje organizmus človeka.

Čo robiť s uhorkou?

Po opici sa musí robiť jediné, a síce veľa piť a normálne jesť. Obe povinnosti uhorka zastane na jedničku. Nielen, že vás uhorka zbaví opicy, ale tiež vám pomôže vyplaviť piesok z obličiek alebo rozpustí kamienky v moči.

Ak ste sa prebudili s vakmi pod očami, po priložení uhorky vaky aj kruhy pod očami úplne zmiznú. Rovnako tak spľasknú opuchy, ktoré sa môžu na tvári objaviť.

Uhorka plná toho, čo telo potrebuje

Uhorka však neobsahuje iba spomínaný draslík a veľa vody, obsahuje okrem iného aj celý rad vitamínov a minerálnych látok, ku ktorým patrí napríklad kremík, síra, tiež sodík alebo fosfor a zinok. Okrem iného sa v uhorke nachádza kobalt, mangán, chróm či cenný vitamín B12.

K ďalším účinkom uhorky patrí liečenie reumatizmu alebo zlepšenie stavu svalov.