Sťahovanie je možné zvládnuť aj bez stresu. Ako na to?

Sťahovanie Praha nepatrí k práve obľúbeným činnostiam. Našťastie k nej dochádza iba raz za pár rokov (niekedy aj len raz v živote). Či už sťahujete byt alebo dom, dá sa to zvládnuť aj bez stresu. Stačí si na pomoc zavolať sťahovaciu službu, ktorá presne vie, ako čo presťahovať, aby to bolo za pár hodín hotové.

Vďaka sťahovacej službe sťahovanie zvládnete naozaj ľavú, zadnú. Okrem toho vám dopomôže ešte niekoľko tipov, vďaka ktorým bude sťahovanie možná aj príjemnou záležitosťou.

Systém je váš pomocník

Pri sťahovaní sa mnohým ľuďom osvedčilo vybudovanie vlastného systému. Svoj systém majú mnohí sťahováci, ale neškodí sa mať zopár nápadov, ako to hravo zvládnuť bez zbytočných nervov. Napríklad s nakladaním veľkých kusov nábytku počkajte až úplne nakoniec. Prečo? Je to logické! Ak naložíte postele, skrine a komody ako posledné, budete ich automaticky vyťahovať z automobilu ako prvý. A to najdôležitejšie pri sťahovaní je predsa zložiť hlavne nábytok, nemyslíte?

Súčasťou vášho systému by mali byť aj kroky, ktoré uskutočníte skôr, ako sa presťahujete z bytu do nového príbytku. Myslí sa tým administratívne záležitosti, ako je ukončenie nájomnej zmluvy, odpojenie telefónu alebo internetu, aj presmerovanie pošty.

Popisovače a štítky sú vašimi skvelými spoločníkmi

Rovnako ako je dobre vymyslený systém vaším najlepším pomocníkom, sú skvelými pomocníkmi aj popisovače a štítky. Každú škatuľu si totiž ideálne popíšte hneď pri balení. To vám uľahčí prácu pri vybaľovaní. Budete hravo vedieť, čo vybaliť ako prvé alebo kde nájdete kefku na zuby, pokiaľ nestihnete vybaliť ešte v ten deň všetky zbalené a presťahované veci.

Odporúča sa tiež značiť si krabice písmenkami A-C. Zatiaľ čo krabice označené písmenom A budú tie, ktoré je nutné vybaliť najskôr, pretože sa v nich nachádzajú všetky potrebné veci, písmenom B budú zase označené krabice s vecami, ktoré vybaľte, ale až nasledujúce dni. Písmeno C bude popisovať krabice so sezónnym oblečením, s vybalením ktorých sa to neponáhľa.