Pivo pre zdravie. Pite ho však s mierou a rozvahou

Chmeľový nápoj zvaný pivo je pre Českú republiku úplne typický. Pivo je u nás najlepšie na celom svete, čo napokon vedia aj zahraniční obyvatelia, ktorí sa k nám za pivom schádzajú z rôznych kútov sveta. Bohužiaľ sa stále častejšie stretávame s informáciami, že alkohol je telu škodlivý a že by sme sa mali vyvarovať aj takému pivu, v ktorom sa schováva len nepatrných pár percent promile. Odborníci sa však proti týmto informáciám zbrojia, pretože vedia, že pivo, pokiaľ sa teda pije v malej miere, je telu prospešné. Vedeli ste to?

Človek by nemal veriť všetkému, čo sa píše na internete alebo čo sa píše v časopisoch. Za všetkými textami stoja iba ľudia, ktorí chcú vytvoriť najviac čítaný článok. Veriť by sme mali predovšetkým odborníkom, ktorí sa zhodujú na tom, že pivo nie je telu škodlivé, pokiaľ ho teda pijeme len v miernej miere, teda napríklad po pohári denne alebo maximálne po fľaši denne.

Ak neveríte tomu, že je pivo telu prospešné, prezradíme vám niekoľko vecí, ktoré s vami pivo zvedie.

Pivo proti srdcovým chorobám

Aj keď sa to o pive veľmi nevie, je bohaté na rozpustnú a telu potrebnú vlákninu. Aj vďaka vláknine pivo predchádza srdcovým chorobám, respektíve mierna konzumácia chmeľového nápoja znižuje riziko vzniku srdcových chorôb. Spomínaná obsiahnutá vláknina totiž znižuje hladinu zlého cholesterolu v tele, čím sa napomáhajú udržiavať cievy zdravé a fit.

Pivo proti cukrovke

Čo ďalšie pivo dokáže? Napríklad dokáže predchádzať cukrovke, čo je ochorenie, ktoré je zároveň veľkým strašiakom v skriniach nejedného človeka. Bolo dokázané, že pivo dokáže minimalizovať pravdepodobnosť vzniku diabetu druhého typu. Tomu, kto v miernom množstve konzumuje pivo, sa znižuje pravdepodobnosť ochorenia na diabetes až o tridsať percent. Chmeľ obsiahnutý v pive totiž obsahuje takzvané humulóny, ktoré tlmia vznik spomínanej cukrovky druhého typu.