Bielime zuby kokosovým olejom

Kokosový olej sa dnes považuje za zázrak. Ide o súčasť zdravého varenia, tiež je to pomocník v boji proti lupinám alebo suchej pokožke, okrem toho vie bieliť zuby. A práve tým posledným sa poďme na malý okamih zaoberať. Vedeli ste, že vybieliť svoje zuby môžete aj za pomoci kokosového oleja?

Krásny a žiarivý úsmev – to je niečo, po čom prahne prakticky každý. Každý človek totiž vie, že úsmev je súčasťou dokonalého vzhľadu a nemali by sme mu prikladať malý dôraz. Môže totiž prvý dojem zachrániť alebo ho úplne pokaziť. Najmä ľudia majúci žlté zuby sa pýtajú, či svoj úsmev môžu nejako zachrániť bez toho, aby teda zamierili k dentistovi na bielenie. Našťastie je tu jedno riešenie – používanie kokosového oleja.

Kokosový olej na bielenie zubov

Ak ste surfovali na internete, pravdepodobne ste narazili na celú kopu tipov, ako vybieliť zuby z pohodlia domova. Dozvedeli ste sa, že vám môže pomôcť jahoda alebo kurkuma, ale možno vám to nepomohlo. Dajte preto šancu kokosovému oleju, ktorý vie nielen bieliť zuby, ale taktiež zbaviť ústa baktérií a ďalších škodlivín, ktoré sa tak nedostanú ďalej do tela.

Je však potrebné konštatovať, že dôkazov, že kokosový olej bieli zuby, je pomerne málo. Aj preto k tomuto tvrdeniu pristupujú odborníci s opatrnosťou. Pár dôkazov by sme ale našli, preto tomu dajte šancu.

Ako si bieliť zuby kokosovým olejom

Výsledky sa pri každodennom čistení zubov kokosovým olejom dostavia pomerne skoro – už o dva týždne. Je však nutné používať kokosový olej skutočne denne (stačí ale raz denne). Aby sa ešte viac násobili účinky kokosového oleja a aby bielenie bolo ešte efektívnejšie, odporúča sa zmiešať kokosový olej s jedlou sódou. Tá má tiež tendenciu bieliť chrup človeka.

Podmienkou je kvalitný olej

Na záver je potrebné dodať jednu dôležitú vec, a síce používajte iba kvalitné kokosové oleje. Ideálne sú bio kokosové oleje, ktoré sú vysoko kvalitné av ktorých zložení nenájdete nič, čo by chrupu uškodilo.