Dekorácia pre živšiu záhradu. Čím ju skrášliť?

Zelená plocha s okrasnými kríkmi a trávami, dokonale strihaný trávnik, jazierko a sedenie v tieni vysokých stromov. A predsa niečo chýba. Vďaka keramickým dekoráciám záhrada ožije, nebude tak statická a upúta pozornosť. Nebráňte sa im.

Veľa tvárí

Záhradné náradie, záhradný nábytok, záhradné osvetlenie, záhradná technika. Bez toho sa nezaobídete. A potom sú tu maličkosti ako záhradné dekorácie, ktoré síce mať nemusíte, ale priestor je s nimi veselší. Môžete voliť medzi rozvernými postavičkami alebo zvieratami a ozdobnými kameňmi a prírodnými solitérmi. Záleží na vás, ako veľmi chcete popustiť uzdu fantázii.

Do bodky

Pokiaľ si potrpíte na všetko dotiahnuté k dokonalosti a nadčasový dizajn, pravdepodobne budú všetky dekorácie v jednom tóne, nenápadné, ale na prvý pohľad „luxusné“. Áno, tento pojem sa dá použiť aj pri ozdobných kameňoch, kmeňoch a jednoduchých sôch z kameňa, dreva alebo kovu. Cena je síce závratná, ale všetko sa skvele dopĺňa s okrasnými stromčekmi, s jazierkami, s krátko strihaným trávnikom a do bodky premysleným štýlom celej záhrady. Na prvý pohľad pôsobí všetko dospelo a niekedy až sterilne.

Hravý kútik

Vyššie spomínaný štýl má dozaista svoje čaro, ale nie je k videniu tak často ako záhrady, kde sa popustí uzda fantázii a pod kríkmi sa krčia keramickí ježkovia, vstupný gól stráži zvedavé surikata, okolo pergoly sú atrapy antických váz, na kameňoch pri jazierku je set , medzi stromčekmi sedí na drevenej stoličke anjelik, na pni zo svojho domčeka vykukuje slimák a pod čerešňou sa povaľuje lienka. Záleží na každom, koľko sošiek na svoju záhradu pustí. Aj tu totiž platí, že všetkého veľa škodí. Rovnako tak úporná snaha všetko zladiť. Stačí byť prirodzený a dať priestor dekoráciám, ktoré vás zaujmú na prvý pohľad a do záhrady zapadnú veľkosťou, štýlom aj farbou. V opačnom prípade sa bude všetko vzájomne rušiť a výsledok bude nesúrodý a len na smiech.