Detoxikačný kôra s citrónom

Každé ráno začína prevažne raňajkami a šálkou dobrej horúcej kávy. Lenže práve káva nepatrí k tomu nezdravějšímu pitie, ktoré by sme mali práve po ránu piť. Vždy ráno sa predsa prajeme naštartovať a povzbudiť sa. Vďaka kofeínu (ktorý mimochodom rýchlo vyprchá) síce docielime chvíľkového povzbudenie, ale nakoniec nás únava dostane. Teda nakopnúť kofeínom potrebujeme onedlho znova.

 

Pre najlepší štart dňa je vhodná voda s citrónom, ktorá nielen naštartuje náš organizmus, ale taky nám dodá potrebné vitamíny, a dokonca spoločne s ňou dosiahneme aj rýchlejšieho spaľovania. Ide totiž o akúsi detoxikačné kôru, ktoré pomáha nášmu organizmu po všetkých ich stránkach.

• Pite ju jednoznačne teplú!

Citrónovú vodu pite zásadne pred raňajkami a teplú. Vyššia teplota totiž nespôsobí telu ráno taký šok ako napríklad studená. Vhodná je napríklad trošku vychladnutí prevarená voda, do ktorej nakvapkáte polku citróna. Navyše vďaka tejto pravidelnej kúre každodenne uľavíme pečeni, pretože je skvele očistíme. Naviac tiež podporíme tvorbu žlče, ktorá je nevyhnutná pre zdravé zažívanie.

• Kyslosť proti prekysleniu

Citrón je citrus plný vitamínu C, ktorý nielen pomáha organizmu tým, že ochraňuje telo proti nachladnutiu a bacilom, ale taky bojuje proti prekysleniu organizmu. Avšak toto ovocie v sebe nesie nielen vitamín C. Taky v sebe obsahuje okrem iného aj draslík, ktorý je potrebný pre správnu funkciu nervového a svalového systému. Ďalej nám prináša potrebný dostatok vápnika, ktorý je veľmi prospešný pre kosti. A ak vás trápia váš chrup, tak aj s týmto problémom vám citrón určite veľmi rád pomôže. V jeho zloženie sa totiž vyskytuje aj množstvo fosforu a ten spoločne s vápnikom udržuje naše zuby a kosti pevné a fit.

Ako ďalšie plus je to, že tiež napomáha k chudnutiu. Konkrétne dopomáha k lepšiemu tráveniu, teda ik lepšiemu spaľovaniu.