Dva a jeden tip, ako ušetriť na dovolenke v Taliansku

Už plánujete svoju dovolenku? Pokiaľ nie, máme pre vás jeden krásny tip. Nie je krajšie dovolenky ako dovolenky v Taliansku. Aby vaša dovolenka v Taliansku nebola stereotypná, odporúčame sa vydať na takzvaný „road trip“, kedy budete jazdiť autom po celom Taliansku. Počas jedného týždňa tak môžete navštíviť všetky krásne miesta v Taliansku! Najskôr zavítajte do Florencie, potom sa presuňte do Milána, ďalšiu zastávku voľte Veronu. Nezabudnite ani na Benátky a Rím, čo sú miesta, ktoré sa tiež spájajú s touto krásnou destináciou. A aby vás to nevyšlo najskôr, prezradíme vám niekoľko tipov, ako v Taliansku môžete ušetriť.

Každý človek by mal aspoň raz v živote navštíviť krásne Taliansko. Sú tu miesta, ktoré sa radia k tým základným miestam, ktoré má človek vidieť na vlastné oči. Bohužiaľ Taliansko je síce krásne, ale ceny má priam strašné. Pokiaľ patríte k ľuďom, ktorí neradi na dovolenke míňajú, prinášame vám dva a jeden tip, ako ľahko v Taliansku ušetríte.

1) Využite pítka

Keďže najskôr pôjdete na dovolenku v lete, je potrebné dodržiavať pitný režim. Na ten skutočne nezabúdajte, pretože inak hrozí dehydratácia a kolaps. Pokiaľ za vodu nechcete utrácať, odporúčame využiť pítka, ktoré sú rozmiestnené na mnohých miestach v Taliansku. V nich si načapujete do fliaš vodu zadarmo a ušetríte niekoľko eur, ktoré môžete investovať do niečoho iného.

2) Jedlo si berte vždy so sebou

V Taliansku sa neoplatí jesť v reštauráciách alebo piť v kaviarňach, pretože vám za takéto posedenia naúčtujú niekoľko euro navyše. Keby išlo o malé sumy, nevarujeme vám, lenže ono sa o malé sumy nejedná.

3) Gondoly jedine v plnom počte

Pokiaľ sa budete nachádzať práve v Benátkach a budete sa chcieť prejsť na gondole, odporúčame sa zviezť ešte s niekým. Gondola uveziete celkom šesť ľudí, preto ju celú naplňte. Keby ste ju totiž chceli mať len pre seba, zaplatíte osemdesiat až sto eur, čo nie je práve najlacnejšie.