Kam za sekáči v Prahe

Nechcete podporovať veľké obchodné módne reťazce, ktoré svojou veľkovýrobou razantne škodia planéte ako takej? Napriek tomu ale túžite po novom kúsku do svojho šatníka? Nemusíte si kupovať veci vo veľkých textilných butikoch, musíte zamieriť do takzvaných second handov, kde zoženiete skvelé kúsky za minimálne ceny. Aj keď to nebudú kúsky mnohokrát nové, aj tak to budú kúsky na donosenie, ktoré vyzerajú úplne skvele. V mnohých second handoch dokonca často narazíte na také kúsky, ktoré pochádzajú z dielne luxusnej značky. A tak oblečenie drahej značky kúpite za hubičku.

Popularita takzvaných second handov podstatne vzrástla so zistením, že veľké módne reťazce škodia planéte ako takej. Keďže sa dnes ľudia snažia podporovať planétu a neškodiť jej viac, než musia, vyradili tak zo svojich zvykov nakupovanie v predajniach s oblečením. Radšej začali nakupovať v sekáčoch, ktorých je po republike niekoľko.

Zamierme však do hlavného mesta Prahy, kde sa takých second handov nachádza naozaj celý rad. Aby ste však nemuseli blúdiť pražskými uličkami, vybrali sme niekoľko z nich, do ktorých sa oplatí zavítať.

Naty šaty

Prvým sekáčom v Prahe, ktorý je rapídne obľúbený, je second hand menom Naty šaty. Jedná sa o sekáč na pražskom Karlíne, kde si nájdu niečo pekné na seba hlavne ženy. Na ne second hand mieri. Každého návštevníka alebo respektíve návštevníčku prekvapí milé a príjemné prostredie s rovnako milou obsluhou. Pokiaľ sem chcete zavítať, nájdete sekáč v Sokolovskej ulici.

Bohemian retro

Milujete české značky a milujete aj štýl z dôb dávno minulých? V tom prípade by ste mali zamieriť do sekáča na pražskom Žižkove, ktorý nesie názov Bohemian retro. Jedná sa o second hand, kde nájdete kúsky, ktoré si pamätáte ešte zo svojho detstva. Na Chvalovej ulici sa tak razom dostanete do nostalgickej nálady, čo napokon spríjemní vaše nakupovanie.