Kozmetické tipy, ktoré oceníte

Dokonalá pleť je súčasťou celkového vzhľadu. A ženy na ňu nedajú dopustiť. Bohužiaľ mnohokrát sa na pleti urobia pupienky alebo akné, niekedy sa bojuje s kruhmi pod očami. Pokiaľ ste boli zvyknutí pravidelne navštevovať kozmetické služby, ktoré boli nejaký čas zatvorené, možno sa vaša pleť presne takto pozmenila. A vy sa pýtate, či pre svoju pleť nemôžete niečo sami doma urobiť. A našťastie niečo urobiť môžete. Prinášame vám kozmetické tipy, ktoré vaša pleť skrátka ocenia.

Chlad ako prvá pomoc pri opuchoch

Zobudili ste sa a to prvé, čo ste si všimli, bola opuchnutá tvár? Bohužiaľ opuchy tváre nie sú nič výnimočné, niektoré ženy na to skrátka trpia. Našťastie každá má pri sebe jedného veľkého pomocníka, a tým je chlad. Spoznajte aj vy silu studenej vody a vdýchnite pokožke nový život!

V ideálnom prípade si každý večer pred spaním bežte umyť tvár studenou vodou. Doslova zázračné sú kocky ľadu, ktoré dokážu behom chvíľky odstrániť kruhy pod očami. Že trpíte na kruhy pod očami hlavne ráno? Nechajte si v chladničke cez noc lyžičky, ktoré si ráno priložte na postihnuté miesta.

Bojujte proti zašedlosti pleti

Máte pocit, že je vaša pleť nepekne zašedlá? Že skrátka nemá tú iskru, ktorú mala pred uvrhnutím karantény? Odporúčame začať používať rozjasňujúci krém, ktorý je na zakúpenie bežne v drogériách. Pri výbere sa pozerajte hlavne na zloženie. Kvalitné rozjasňujúce krémy by nemali postrádať hlavne hydratačné zložky, blahodárne vitamíny a tiež antioxidanty. Chýbať by nemali ani čiastočky, ktoré si kladú za cieľ odrážať svetlo.

Proti únave pomáhajú pleťové masky

Pokiaľ patríte k ženám, ktoré nemajú prakticky na nič čas, vaším najlepším priateľom bude pleťová maska. Nemusíte ju mať na tvári dlho, postačí vám iba minútová maska ​​na tvári. Aj tá dokáže zázraky a behom chvíľky vie zahnať únavu z vašej tváre.