Naozaj nikdy nestretnem pravého partnera?

Každá má na svete svoju druhú ideálne polovicu, hovorí sa. Je to ale vôbec pravda? Čo keď sú to len pekná slovíčka pre pohodlie. Veľa ľudí, ktorí za sebou majú niekoľko nie príliš úspešných vzťahov, alebo sú dlhší čas sami a márne hľadajú, to môžu presne takto vnímať. Kde je teda pravda? Nájde každá žena vo svojom živote toho pravého partnera?

Žijeme v naučených vzorkách

K situácii, keď sa žena zasekne v obavách, že ten pravý muž neexistuje, skutočne môže dôjsť, upozorňujú na to aj psychoterapeuti a psychológovia. My ľudia sa totiž v živote správame podľa určitých vzorcov, ktoré získame v detstve a v priebehu života vo svojom okolí, nosíme ich v hlave a nedokážeme sa ich zbaviť. Môžeme si tak vnútiť aj určitú predstavu o partnerovi, ktorá nás obmedzuje. Doslova a do písmena si tak naprogramujeme hlavu na určitý model správania a konania. Preto sa môže stať, že ten pravý, sa pohybuje v našom okolí, napríklad už dlhší čas, len my ho nevidíme. Skrátka sa pre neho zablokujeme. Nevnímame jeho potenciál. Ako z toho von?

Okolie vás prestane vnímať ako sfingu

Veľa vecí vnímame rozumom, čo je mnohokrát na škodu veci. Niekedy stačí nechať všetko voľne plynúť a nehodnotiť svet štýlom má dať, dal, neposudzovať striktne, kto sa ku mne hodí alebo tiež nehodí. Výsledky môžu byť prekvapivé. Ide o to nechať rozum rozumom a zapojiť vlastné srdce a intuíciu. Možno ste už pod vplyvom tiaže dnešného sveta v sebe emócie nadobro pochovali, máte strach je dávať najavo, aby vám niekto neublížil, aby ste si neurobili hanbu. To je však škoda! Stávate sa tak kusom ľadu, ktorý naozaj môže čakať na lásku celý život márne. Urobte prvý krôčik. Radujte sa z maličkostí, treba z toho že kvitne kytička. Nechajte svoj pocit radosti prebehnúť, tešte sa z neho, užite si ho – tak aby to videlo aj vaše okolie. Čoskoro uvidíte postupné zmeny. Keď sa naučíte radovať, dávať najavo emócie, ľudia vás prestanú vnímať ako sfingu a ten pravý sa objaví.