O pleť je potrebné v lete starať nadmieru. So starostlivosťou o pleť sa však spája niekoľko mýtov

Slniečko je počas leta nielen dobíjacie, ale aj škodlivé. Škodí najmä našej pleti, ktorá potrebuje, aby sme sa o ňu počas leta starali viac ako inokedy. V súčasnej dobe však medzi ženami kolujú mýty týkajúce sa práve starostlivosť o pleť v lete. Vďaka mýtom nie je pleť dostatočne vyživovaná a stará sa o ňu zle. Vyvráťme si preto niekoľko všeobecne známych mýtov, ktoré sa so starostlivosťou o pleť v aktuálnom ročnom období spája.

Opálenie je zdravé a neškodí to

Kdeže. Opálená pleť je síce pekná, ale proces opaľovanie nie je nič bezpečného a neškodlivého. Až deväťdesiat percent všetkého poškodenie pleti má na svedomí práve slniečko a jeho žiarenia, preto to s opaľovaním nepreháňajte. Rozhodne sa nechoďte opaľovať vo chvíli, keď slniečko parí naozaj najviac. Stiahnite si radšej aplikáciu, ktorá vám prezradí, kedy je najlepšie sa chodiť opaľovať a ako svoju pleť chrániť. Áno, aj taká aplikácie existuje.

Mazať sa musím len ráno

To je ďalší mýtus. Svoju pleť sa odporúča mazať aj počas dňa, nielen počas rána. Najmä opaľovací krém je dobré nanášať v priebehu dňa, ak máte v pláne stráviť celý deň na kúpalisku či inde na priamom slnku. Aby bola pleť pred slnkom dokonale chránená, odporúčame naniesť opaľovací krém zhruba pol hodiny pred začiatkom opaľovania, pri opaľovaní nezabúdajte krém nanášať viackrát.

V lete sa nemusím špeciálne starať o pleť

Práve leto je ročným obdobím, v ktorom je potrebné sa o pleť starať viac ako inokedy. Slnko pleť dnes a denne namáha, ráno aj večer je potrebné o pleť starať. Počas večera odporúčame používať takzvanú odličovacie umývaciu emulziu, ktorá dokáže pleť vyčistiť od odumretých buniek, ktoré by mohli upchávať póry.

Make-up ako ochrana pred slnkom stačí

Kdeže. Make-up rozhodne nemá dostatočný UV filter, aby dokonale ochránil ženskú pleť. Navyše drvivá väčšina žien počas leta nepoužíva make-up, teda ochranu nemá žiadnu.