Obyčajný život – pre niekoho luxus

Obyčajný život? Čo to znamená? 

Pre niekoho je to taká životný rutina. Deň po dni stále dookola ráno vstať ísť do školy / práce, potom domov, kde sa uprace a navarí, potom večer kúpeľ, televízny noviny, film a spánok. Takýmto životom žije nespočetné množstvo ľudí. 

Ale prečo sa o takomto štýle žití tvrdí, že je úplne obyčajné? 

Pretože sú ľudia, ktorí toto vnímajú ako automatické a úplne bežné. Za to druhí ľudia, to považujú za luxus. Že majú kde spať, kde sa zase ráno prebúdzať. Majú svoje zázemie, rodinu a strechu nad hlavou. Chodí síce stále do práce, ale na plátku za to, majú čo jesť a môžu treba čas od času zájsť do reštaurácie. 

Víkend – ako luxus samotný 

Predtým to chodievalo tak, že cez víkend sa chodilo do práce či so školy. Samozrejme v dnešnej dobe to funguje podobne, to záleží na tom, aké zamestnanie daný človek má a či pracuje na smeny atď. Ale stále sú medzi nami takí, ktorí majú víkendy voľné a to práve ten luxus. 

Nemusíte nikam vstávať, vyspíte sa pokiaľ možno do ružova. Nejaký upratovanie domácnosti a varenie pre rodinu je tak nejako už v dennom programe dané, ale stále máte možnosť cestovať. S deťmi jazdiť na výlety. Vziať svojho domáceho maznáčika na prechádzku na lúku alebo do lesa. To je nádhera. 

Nevidíte to … 

Dnešná moderná doba je rozmaznaná internetom, televíziou a smartfónmi a bohužiaľ málo kto si v súčasnosti váži drobností ako 

slniečko 

čerství vzduch 

príroda 

zvieratka 

rastliny, kytičky 

vône 

voda, rieky, rybníky 

les 

hríby 

babie leto 

a pokoj 

Je to tak. Buď to ľudia nevidia, alebo vidia, ale príde im to tak bežné obyčajné a samozrejmé, že si okolitej prírody neváži. Nenapadne je, že by to takto ani byť nemuselo. Skrátka krásy prírody si dokáže vážiť len vnímavý človek. A to väčšinou mamičky od detí sú. Preto dámy smelo s deťmi na prechádzky. 

Luxus môže byť pominuteľný, ale predsa len, náš ľudský život je oveľa kratšia ako život prírody – a to je potrebné mať na pamäti.