Plesňové džínsy sa opäť vracia. Čo sa vracia ešte?

Čo sa vracia do módy? To je otázka, ktorú si kladie každá žena, keď sa mení ročné obdobie. Pri zmene ročného obdobia prichádza do obchodov novej kolekcie, ktoré sú často plné prekvapení, niekedy však v tom negatívnom slova zmysle. Keď sa vráti do módy modely, ktoré sme museli pred niekoľkými sezónami vyhodiť, pretože nič nenasvedčovalo tomu, že by sa opäť vrátili, sme nahnevaní a putujeme si pre daný štýlový kúsok do obchodu znova. Tak je to napríklad v prípade plesňových džínsov, ktoré mnohí ľudia nenávidia, ale iní ich naopak milujú. 

Plesňové džínsy si obľúbili predovšetkým teenageri, ktorí ich kombinujú s mnohými pestrofarebnými kúsky. Plesňové džínsy však nie sú určené len teenagerom, ale rozhodne ich môžu nosiť aj ženy staršie generácie. Ak navyše chcete byť in, je takmer povinnosťou nosiť spomínané džínsy, pretože sa naozaj teraz vrátili do módy, aj keď sme pred niekoľkými sezónami usúdili, že je vyhodíme z šatníka, pretože sa určite už nosiť nebudú. Holt, pomýlili sme sa. 

Plesňové džínsy sú opäť na scéne. Ako ich kombinovať? 

Aj keď to tušil len málokto, plesňové džínsy sa naozaj opäť dostali na scénu a sú opäť hojne kupované. Najčastejšie sa kupujú džínsy modré s bielou plesňou alebo džínsy sivé s čiernou plesňou. Či už zvolíte akúkoľvek farbu, pamätajte na to, že sa plesňové džínsy neodporúča kombinovať s pestrofarebnými kúsky. V tomto sa neinspirujte od tínedžerov, ktorí chcú s pestrou kombináciou vyniknúť. 

Plesňové džínsy radšej kombinujte s niečím klasickým a jednofarebným. Ideálne sú čierne alebo biele kúsky, ktoré nie sú nikdy na škodu a nikdy nie sú krokom vedľa. 

Keď plesňové džínsy nie sú pre vás to pravé 

Samozrejme sa môže stať, že plesňové džínsy odmietnete nosiť, pretože nie sú váš štýl. Je to skutočne trochu extravagantné kúsok a nevynosí ho každý. V prípade, že sa pre plesňový model nerozhodnete, stavte na klasické úzke džínsy s vysokým pásom, ktoré krásne schovajú nepekné boky a opticky spevní zadoček.