Pokladáme lino. Do akých miestností sa hodí?

Keď staviate dom, zvyčajne ste sa rozhodli, čo kde a ako bude. Viete, v akom štýle si zariadite spálňu a obývačku, dobre viete, aké osvetlenie bude súčasťou detských izieb. Najskôr sa však musíte rozhodnúť, akú podlahu umiestnite do jednotlivých miestností domu. Podlaha je základom a mal by na ňu myslieť každý, kto stavia svoj pohyblivý sen.

Nie každá podlaha sa hodí do každej miestnosti v dome. Do niektorých miestností sa hodí dlažba, do iných koberec a v ďalších miestnostiach by ste mali uprednostniť lino, ktoré je čoraz atraktívnejšie, najmä vďaka svojej rozmanitosti a širokej ponuke.

Aby ste sa však nenechali zviesť vkusnými motívmi a farbami lina, povieme vám, do ktorých miestností je lino vhodné a do ktorých nie.

Do akej miestnosti je lino vhodné?

  • Spálne
  • obývacia izba

Ideálnou miestnosťou na pokládku lina je spálňa. Tu nehrozí riziko porezania ako v kuchyni a dospelí si dajú pozor, aby sa nepošmykli a nezranili, čo je napríklad v detských izbách riziko, pretože deti sú niekedy divoké a neopatrné. Ak chcete mať ráno mäkko a teplo, stačí si pred posteľ položiť koberec alebo umelú kožušinu, čo je dnes aj tak veľmi moderné a štýlové.

Okrem spálne je vhodné umiestniť lino aj do obývacej izby, kde plní podobnú funkciu.

Do ktorých miestností sa lino nehodí?

  • Kúpeľňa
  • chodba
  • detská izba
  • kuchyňa

Lino môže byť zradné a nebezpečné. Preto je nevhodná najmä do detských izieb, pretože deti sa na nej môžu pošmyknúť a zraniť. Nie je vhodné ani do kuchyne, pretože ak vám spadne nôž na podlahu, lino sa môže prerezať a podobne poškodiť. Investícia by bola zrazu zbytočná. Nie je vhodný ani do kúpeľne, kde je neustále vlhko. Hoci je ľahké dostať vodu z lina von, môže pod ním začať plesnivieť, čo nie je šťastné.