Prečo zatajujeme časť príjmov pred partnerom? Chceme peniaze v našich rukách

Peniaze a zárobky sú často nepríjemným subjektom v partnerstve. Relatívne často sa stáva, že partner nevie, koľko jej partner získa a naopak. Aký je dôvod? Pravdepodobne pocit, že by sme mali rozhodovať o našich vlastných peniazoch, bez niekoho iného. Stačí len nechať časť našich príjmov pre seba, pre naše koníčky, pre koníčky. Pravidlá spoločných poukážok sú však veľmi dôležité. Ako prídete k nim, aby zostali s partnerom alebo manželom, neustále nehádali, čo moje peniaze, peniaze a naše spoločné peniaze?

Venujte pozornosť manipulácii s peniazmi

Štart priamo od Adama, to je, keď začnete chodiť. Čo sa stane, ak čašník prináša účet na večeru na stole? Bude váš partner ponúkať veľkodušnú platbu alebo navrhne riešenie polovičné? Alebo bude to vyzerať tak, ako by na tom nezáleželo a umožní vám zaplatiť účet? Alebo možno hovorí, že by raz rád rád pravidlo a tentoraz to bude tvoja rada a nabudúce povie, že zaplatil naposledy a je to tvoj zase … Tak či onak, tieto chvíle ti povedia veľa, čo môžeš dotyčného čakať.

Ak sa cíti ako nič a nechá vám zaplatiť, alebo sa ospravedlňuje, že zaplatil ten posledný a viete, že to nie je pravda, odvráti od neho. Dlhodobé partnerstvo by bolo len tým väčším modelom. A samozrejme sa vám to nepáči.

Máte svoje peniaze so sebou

Vo vzťahoch je diskusia o tom, koľko strávil niekto. Závisí od konkrétnej rodiny, či partneri hovoria o presnej výške svojho platu a majú spoločný účet, v ktorom obaja zistia, koľko si druhí zarobí alebo majú oddelené účty a všetci dávajú niečo spoločné. Dokonca aj vtedy, ak sa podieľajú na príjmoch vo forme bonusov pred druhým, nemusia byť nevyhnutne odsúditeľné – za predpokladu, že inak obaja zdieľajú rovnaké pokladne. V takomto prípade je možné vylúčiť konverzácie ako tie, ktoré si kúpili drahé lode alebo nový partner na bicykli – nemusíte nevyhnutne potrebovať. To je to, ako si kúpite topánku alebo bicykel z peňazí, ktoré vlastníte, a nikto vás na nič nezvláda. Je to zlé, keď je súčasťou recepcie, pretože ste zadržiavali zadné dvere. Potom pochybujem o celom vzťahu.