Rozmaznávajte svoje vlasy

Leto je pre vaše vlasy veľmi náročné. Bazénový chlór, morská soľ a vietor vaše vlasy vysúša a uberajú tak na ich kvalite. Vysušené vlasy sa ľahko začnú lámať. Venujte teda v letných mesiacoch vlasom väčšiu pozornosť a pochváľte sa nádhernou zdravou hrivou.

Vyživujte a hydratujte

Aby sa vlasy vysúšaním ich treba riadne hydratovať. Siahnuť môžete po najrôznejších šampónoch, balzamoch a maskách, ktoré obsahujú hydratačné prísady a ochranu pred UV žiarením.

Hydratačný prípravok si ale zvládnete vyrobiť aj sama v pohodlí domova. V miske zmiešajte jeden rozmixovaný banán, lyžičku medu a trochu olivového oleja. Hotovú zmes vmasírujte do vlhkých vlasov, nechajte pár minút pôsobiť a potom z vlasov vymyte. Túto hydratačnú starostlivosť s i môžete dopriať aj trikrát týždenne. Banán obsahuje veľa vitamínov, ďalej tiež sacharidy a draslík. Vaše vlasy dokáže krásne vyživiť dodať im lesk. Med má antibakteriálne účinky. Olivový olej vo vlasoch uzatvára vlhkosť a bráni ich vysúšaniu.

Suché vlasy zachráni tiež olejový zábal. Ľahko zahrejte olivový olej (teplota nesmie prekročiť 37 ° C, pretože potom olej začína strácať účinnej látky) a aplikujete do vlasov. Vlasy zabaľte do uteráka, nechajte olej 10 minút pôsobiť a následne vlasy opláchnite vlažnou vodou.

Nenechajte svoje vlasy zoslabnúť. Doprajte si vyživujúce masky a balzamy, vďaka ktorým budú vaše vlasy zdravé a odolnejšie voči letným škodcom. Nechcete utrácať za vyživujúce masku? Vyrobte si ju sama. Tentoraz vám opäť postačí iba tri ingrediencie. Jogurt, vaječný žĺtok a avokádo. 3 lyžice jogurtu zmiešajte s vaječným žĺtkom a pridajte dve lyžice rozmixovaného avokáda. Zmes vmasírujte do vlhkých vlasov, nechajte dvadsať minút pôsobiť a potom opláchnite. Všetky tieto suroviny starajú okrem vlasov samotných aj o pokožku hlavy, teda sa postarajú o komplexnú výživu a starostlivosť.

Nepodceňte teda letné starostlivosť a tešte sa zo zdravých a hydratovaných vlasov, pretože krásne a zdravé vlasy sú jedinečnou ozdobou ženy.