Škoda sa ďalej rozvíja. Začína predávať v Singapure

Spomínate si ešte na dobu, kedy Škoda začínala? Je len ťažko uveriteľné, že táto česká automobilka začína predávať aj v ďalekom Singapure. Svoj prvý autosalón otvorí Škoda zhruba v máji, kedy sa jej obchodným partnerom stane spoločnosť Volkswagen Group Singapore. 

Škoda v súčasnosti pôsobí na zhruba 102 trhoch na celom svete. A teraz mieri ešte do Singapuru. Nie je teda pochýb o tom, že svoj cieľ onedlho splní. Škoda sa totiž rozhodla, že otvorí svoje autosalóny na 120 trhoch po celom svete, okrem Singapuru tento rok zamieri aj do Juhoafrickej republiky alebo do Iránu. 

Či už tento rok zamieri Škoda kamkoľvek, najdôležitejším miestom, kde má dôjsť k otvoreniu nových autosalónov, je stále Čína. Práve tu sa obchody len točí, jenom počas minulého roka Škoda v Číne predala 350 tisíc vozidiel. Tento rok chce česká mladoboleslavská automobilka na rovnakom mieste predať o 250-tisíc automobilov viac, teda chce sa dostať na číslo 600 tisíc automobilov. 

Koľko modelových radov sa bude ponúkať v Singapure? 

Späť však k novo otvorenému autosalóne v Singapure. Tu sa bude ponúkať päť modelových radov, a síce Rapid Spaceback, Octavie (a to aj verzie RS), ďalej Superb, Karoq a samozrejme KodiaQ. 

Mimochodom, vedeli ste, že v Singapure je zavedený limit, ktorý stanovuje, koľko môže byť registrácií nových súkromných vozidiel? 

Viac o automobilke Škoda: 

Ako sme spomenuli na začiatku, len máloktorú českou firmou sa môžeme chváliť tak, ako s automobilkou Škoda. Práve táto automobilka je dnes najväčším českým výrobcom automobilov, ktorý predáva svoje vozidlá po celom svete. Sídli v Mladej Boleslavi, kde je, okrem iného, aj najväčší výrobný závod automobilky. V Českej republike sa nachádza ešte dva výrobné závody, a to v Kvasinách a vo Vrchlabí. 

Firma už od roku 1991 je súčasťou koncernu Volkswagen.