Sneh na aute aneb dbaj predpisov

Zima už nás síce pomaličky ale iste opúšťa, avšak je potrebné aj do budúcnosti vedieť, akým spôsobom sa predpisy okolo vás mení. 

Keď mu nepatríte k tým vodičom, ktorí surfujú zákonníky, predpisy a vyhláškami. Potom je tento článok práve pre vás. 

Prečo? 

To že v poslednej dobe (od začiatku roka 2016) platí novela zákona, že na streche auta nesmiete mať žiadny sneh, už nejakým spôsobom je prezentovaných v médiách a najrôznejších spravodajstvách. 

hrozba 

Čo vás ale samozrejme môže naozaj motivovať k tomu, tieto predpisy dodržiavať, je finančné sankcie. Tá sa totiž môže vyšplhať až na peknú riadku tisíce korún. 

Ďalším faktorom, ktorý pre vás ako pre vodiča mal byť ten hlavnej je bezpečnosť. Zdravie už tak nejako od narodenia máme dané do vienka len jedno a je potrebné sa o neho starať. A tým nie je myslené len vaše zdravie, ale aj aby ste dbali na bezpečnosť vášho okolia. 

Príklad 

Vždy v prvom rade myslite na seba. Určite by ste tiež neboli zrovna trikrát radi, keby nejaké väčšie alebo menšie auto pred vami, vďaka poveternostným podmienkam prišlo o svoju snehovú nádielku na streche a vy nedaj bože kvôli takej udalosti búrali, alebo stratili kontrolu nad riadením. Aj na ceste platí také vetné spojenie „Nikdy nerob to, čo nechceš, aby druhí robili tebe.“ 

pokuta 

Za nedodržanie predpisov vám policajná hliadka môže pokutovať sumou až 2 500 Sk. Záleží na tom, v akom konanie bude incident riešený. 

V blokovom konaní sa pokuta vyšplhá na 2 000 Sk, v správnom konaní potom až na 2 500 Sk. Čo je za pár minút práce navyše (odstránenie snehu zo strechy) veľmi zbytočné. Toť motivujúce prvok pre vás. 

Zahraničie 

Ak patríte k tým vodičom, ktorí cestujú za hranice našej krajiny, potom je pre vás odstraňovanie snehu naozaj každodenné nutnosť. Alebo skôr povedané, mala by byť. Ak pre vás už nie je prvotným dôvodom bezpečí, tak potom finančná úspora. 

Pretože napríklad v Rakúsku za nedodržanie týchto predpisov hrozí pokuta až 5 000 Eur, čo je v prepočte na naše koruny približne 135 000. 

Myslite na seba a svoje okolie, zakaždým keď sadáte do auta.