Trápi vaše dieťatko bolesť bruška? Môže to byť laktózou

Dočkala ste sa a konečne ste sa stala mamičkou? Gratulujeme a zároveň pre vás máme jednu veľmi dôležitú informáciu. Tá sa týka toho, že dnes nie je výnimkou, že až štvrtina malých detí trpí bolesťami bruška. A tie sú spojené s takzvanou laktózou. Látkou, ktorá je obsiahnutá v mlieku a ktorá je bežnou súčasťou stravy. Čo ale v prípade, kedy ju detský organizmus nedokáže prijať? 

Aké sú príznaky? 

Ako už sme uviedli vyššie, jedným z hlavných príznakov je rozhodne bolesť bruška. Nejde však o príznak jediný. O všetkých sa môžete dozvedieť na webe Detskekoliky.cz, ktorý sa na daný zdravotný problém priamo špecializuje. Už to jasne naznačuje, že prípadov je v poslednej dobe stále viac. Práve ten uvádza aj to, že príznaky môžu byť rôznorodé a patria medzi ne napríklad aj: 

žalúdočné kŕče 

hnačky 

plynatosť 

Čo sa v detskom organizme deje? 

Dôvodom týchto problémov môže byť práve laktóza. Tá sa do detského tela dostáva a nie celkom dokonalý detský organizmus si s ňou nezvláda poradiť. Objavuje sa takzvaná intolerancia laktózy, ktorá má práve vyššie spomínané prejavy. Nutné povedať, že ide o problém, ktorý môže za niekoľko týždňov, ale aj mesiacov úplne vymiznúť. Organizmus sa túto látku naučia spracovávať a tiež ju správne štiepiť. Vďaka tomu sa nemusíte obávať, že by sa jednalo o celoživotné problém. Síce tomu v niektorých prípadoch môže byť, ale ono percento je skôr mizivé. 

Ako tento problém vyriešiť? 

Myslíte si, že táto zdravotné komplikácie nemá riešenie? Opak je pravdou. Riešenie tu existuje a je pomerne jednoduché. nemusíte sa obávať toho, že by bolo nutné vášmu potomkovi meniť stravu. Stačí oveľa jednoduchšie riešenie. A tým je špeciálna enzým, ktorá dokáže zabezpečiť, že jeho organizmus si s laktózou bez problémov poradí. To znamená, že stačí doplniť jeho stravu o pár kvapiek tejto úplne neškodné látky a problém s trávením tejto mliečnej zložky je vyriešený.