Vaňa uprostred kúpeľne je v kurze

Kúpeľňa je miesto, kde väčšina ľudí trávi svoj voľný čas. Jedná sa o miestnosť, do ktorej radi zavítame vo chvíli, keď sa potrebujete odreagovať. Myšlienka horúcej vane s penou a sviečkami nás ženie domov vždy, kedy v práci dostaneme nakázané od nepríjemného šéfa, kedy si kúpime obľúbenú kávu, s ktorou sa následne polejeme na ešte obľúbenejšie nohavice či kedy vďaka neočakávanému lejaku zmoknú až na kosť. Kúpeľňa je preto vždy tým pravým miestom k odpočinku.

Zariaďovanie tejto miestnosti ale nie je vôbec jednoduché. Väčšina ľudí si myslí, že sa jedná o tú poslednú miestnosť, ktorú musí vo svojej domácnosti zariaďovať. Mylne žijú v tom, že si to najľahšia nechávajú na koniec. Jedná sa však o jednu veľkú záhadu, ktorú nejde len tak rozlúštiť.

Sprcha alebo vaňa?

Dilema nastáva najmä v okamihu, keď máte iba jednu kúpeľňu a neviete, či si kúpite sprchu alebo vaňu. Keď mu ste vlastníkmi dvoch takých kúpeľní, problematika je razom vyriešená, ale s jednou miestnosťou ide rozhodovanie vážne ťažko. Ak túžite po nízkych nákladoch, vyberte sprchový kút. Ovšem síce ušetríte, ale naopak nedocielite takého odpočinku ako vo vani. Ak ste naozaj zástancami dlhých lenivých relaxačných chvíľ, radšej prežriete vyššie náklady a kúpte si obľúbenú vaňu.

Vaňa býva väčšinou zabudovaná pri stene. Kachličkami býva oblepenie tak, aby pekne ladila s ostatným zariadením. Stále viac a viac ľudí si zariaďuje kúpeľňu práve v tomto štýle, ale nejedná sa už o práve „in“ riešenie. Keď mu máte na výber, zvoľte si radšej veľkú vaňu na menších nožičkách. Umiestnite ju do priestoru (najlepšie doprostred kúpeľne) a relaxujte. Keďže priestorové vane nebývajú malé, nebudete si teda sťažovať na to, že sa do nej nezmestia. Kohútik býva väčšinou pozlátený alebo strieborný, čo dodá luxusný vzhľad. Navyše tieto kovové doplnky sú taktiež v kurze, preto stopercentne docielite moderný vizáže.