Vďaka rušným plážam spoznajte krásy susedných krajín!

Skoro ráno prejdite na pláž, abyste bojovali za svoj štvorcový meter v tieni. Váš pohyb je obmedzený na krátky pochod z hotela na pláž a späť a plávanie v solnej lúke. Vďaka horiacemu slnečnému žiareniu sú vaše opaľovacie prípravky tenšie. Môžete platiť výlet loďou na najbližší ostrov alebo zbierať libry škrupín. Celý týždeň trávite lenivým stereotypom, zabalíte si kufre a na svojom odchode sa budete opäť tešiť na ďalšiu letnú dovolenku.

Dovolenka pri mori na pláži je skvelá prestávka, ale nie je čas na niečo nové? Iste tiež chcete zmeniť!

Čo hľadať na Slovensku

Susediace krajiny určite zvládnu pomenovať každého. Tiež si spomeniete na kapitál a niekoľko geografických údajov, ktoré si učitelia alebo školskí geografi napísali v ich hlavách. Určite na Slovensku sú Tatry, papuče a halušky s brynzou. Pôjdete do Poľska za dostupné veci všetkého druhu. Nemecko a Rakúsko kombinujú vianočné trhy. Tieto informácie tvoria väčšinu nášho povedomia o týchto štátoch. Ale ponúka oveľa viac!

Čo máš na Slovensku?

Stojí za zmienku aj dom v Liptovskom Mikuláši. Čo je o ňom tak zaujímavé? Je postavená hore dnom, takže strecha je na podlahe. Dom je skvelou atrakciou pre deti, ktoré sa môžu pozrieť cez hlavu na pevne ukotvenú detskú izbu s rozprávkovými témami. Sú však tiež vybavené kuchyňou pre dospelých, spálňa je veľmi autentická a celá stavba zapôsobí návštevníkom svojou hravosťou a originálnosťou.

Ak hľadáte pokojné miesto s krásnou prírodou, určite oceníte oblasť Mazury v severovýchodnej časti Poľska. V tejto scénickej krajine sa údajne nachádzajú tri tisíce jazier. Okrem vodných športov a prechádzok ponúka aj mnoho historických pamiatok.

Rakúske mesto Salzburg je jednou z najkrajších miest v krajine vďaka krásnej barokovej architektúre. Salzburg je rodiskom slávneho hudobného skladateľa Mozarta. Takže sa môžete pozrieť do svojho rodného domu. Ďalším krásnym miestom mesta je zámok Hellbrunn, ktorý očarí svojimi vodnými atrakciami.

Ak idete na juh od Nemecka, budete mať možnosť navštíviť univerzitné mesto Heidelberg a vyraziť na prehliadku zámku rovnakého mena. Ale nečakajte klasickú nudnú expozíciu obsahujúcu veľa nezabudnuteľných rokov a mien. Interpretácia v českom jazyku obsahuje veľa zaujímavých a humorných informácií zo života našich predkov, ktoré neviete v žiadnej učebnici dejepisu.

Dovolenka v týchto krajinách je okrem toho často cenovo dostupnejšia a sľubuje celý rad nezabudnuteľných zážitkov.