Využívame potraviny a suroviny pri upratovaní

Málokto si uvedomuje, aké pomocníkmi má vo svojej kredenci. Najmä gazdinky by si mali zistiť, aké pomocníkmi vo svojej špajzy majú a aké pomocníkmi každý deň využívajú inak, než ich využívať môžu. Každá žena míňa doslova majland za výrobky, ktoré majú krásne vyleštiť okna alebo zbaviť panvy rýchlo a bezpečne spálenín. Lenže nie všetky produkty sú tak účinné, ako sa o nich píše na obale. Mnohé naozaj tak účinné nie sú, a to musí mať ženy neustále na pamäti. Aby ste už nežili v nevedomosti, máme pre vás zoznam pomocníkov v domácnosti a to, ako ich môžete využiť a použiť. 

Kečup na medený riad 

Kečup sa zvyčajne používa ako dochucovadlo. Mnohí páni si bez kečupu nevie jednotlivé pokrmy ani predstaviť. Kečup však možno využiť ju inak než len ako spomínané dochucovadlo, ale je možné s ním perfektne umyť riad, a to medené. Medený riad býva často zašlé, ale ak mu chcete navrátiť počiatočné lesk a krásny vzhľad, mali by ste ho umyť práve kečupom, ktorý zbaví medené nádoby zašlosti. 

Citrón na spáleniny aj vodný kameň 

Veľkým pomocníkom je tiež taký citrón. Ten väčšinou využívame do čajov alebo k rybe opäť ako dochucovadlo. Citrón je však nielen zdravý, ale tiež je to veľký pomocník. Využijeme ho najmä vtedy, keď potrebujeme panvicu zbaviť spálenín. Stačí nakrájaný citrón rozprestrieť na panvicu a zaliať horúcou vodou. Po chvíli spáleniny povolí a hubkou je ľahko odstránite. 

Citrón pomáha aj v boji proti vodnému kameňu vo varnej kanvici. Opäť ho nakrájaný dajte do varnej kanvice a nechajte chvíľku povariť. Vodný kameň behom jedného či dvoch vriacich procesov zbavíte kameňa. 

Ocot na lesklá okná 

Nedarí sa vám okná vyleštiť k úplnej dokonalosti? Mali by ste použiť ocot, ktorý je absolútne fantastický. Nielen, že odstraňuje zo sprchovej hlavice alebo z varnej kanvice vodný kameň, ale tiež vám pomôže vyleštiť okna k úplnej dokonalosti. Len si ho s vodou nalejte do rozprašovača a v konečnom štádiu ním vyleštite okna. Nie je väčšieho a lepšieho pomocníka!