Zoznámte sa s Lamborghini Terzo Millennio

Vo svete automobilov sa toho deje stále veľa. Ak milujete auta, iste si nenecháte ujsť žiadnu novinku z tohto sveta. V súčasnej dobe sa všetko točí okolo elektromobilov. Je to akýsi hit, ktorému sa prisudzuje budúcnosť. Autá sa už snáď ani nebudú vyrábať inak, než v elektrickej podobe. Dokonca aj nové Lamborghini je úplne elektrický. Že o novom Lamborghini ešte neviete? Tak sa zoznámte! Tu je nové Lamborghini Terzo Millennio! 

Jedná sa zbrusu nový koncept automobilky značky Lamborghini. Svet táto automobilka teraz chce zaujať modelom, ktorý je úplne elektrický. Jeho batérie sú skutočne tenké, preto sa dokonale zmestili do karosérie. 

Aký je dizajn? 

Čo sa týka designu, jedná sa o pomerne extrémny prevedení. Kolesá sú obrovská, napriek tomu automobil vyzerá, ako keby na ceste priamo sedel. Ako u všetkých áut tejto automobilky sa aj tu stretneme s obrími otvormi. 

Samotný elektromotor sedí u každého kola. Je to teda automobil, ktorý je poháňaný všetkými štyrmi kolesami. Bohužiaľ vám nemôžeme prezradiť ani zrýchlenie, ani výkon tohto nového automobilu značky Lamborghini, pretože výrobca tieto údaje zatiaľ dobre stráži. Čo však vieme, je to, že karoséria má v sebe možnosti samoopravení, keby náhodou došlo k poškodeniu. Vďaka mikrokanálkům a chemickým látkam sa karoséria rýchlo sama opraví. 

Čo je tou najväčšou zaujímavosťou? 

Z technického hľadiska tu nájdeme skutočne veľkú zaujímavosť, a síce umiestnenie batérií. Sú umiestnené v karbónové karosérii, čo nie je u elektrovozidiel obvyklé. Väčšinou sú umiestnené v podlahe automobilu, ale tu je to skrátka inak. Aj tento fakt tak dokazuje, že batéria v tomto aute sú skutočne tenučké. 

Viac sa toho však o tomto aute zatiaľ nevie. Automobilka si koncept celého vozidla a jeho výhody ešte celkom pozorne stráži. Ukázať svetu by sa toto auto mohlo už počas budúceho roka. Alebo by sa aspoň mohlo dostať von väčšie množstvo informácií.