3 mýty o zdravom stravovaní
Okolo zdravého stravovania sa dnes točí celý svet. Vďaka tomu, že aktuálne rastie prípadov s obezitou, sa ľudia chcú pribúdajúcim kilám vyhnúť, preto začínajú zdravo jesť. Väčšinou jedia zdravo, kvalitne a pravidelne, čo je chvályhodné. Určite sa tak jesť správne má. Ovšem je veľká škoda, že toto zdravé stravovanie väčšinou sprevádza mýty, ktoré nám kazia naše zdravie. Vďaka mýtom, ktoré si pestujeme a neustále živíme vo svojej hlave, bohužiaľ nemá zdravé stravovanie taký dopad na naše zdravie, aké by mohlo mať.
Poďme si preto spomenúť tri najčastejšie mýty, ktoré väčšinou utkvie v našej hlave a ktoré sa nám z hlavy len tak nedostanú. Je ich samozrejme oveľa viac, avšak poďme si spomenúť len tie najaktuálnejšie a najabsurdnejší.
1) Vajíčka so zeleninou sa na raňajky nehodí
Dokonca aj rad trénerov má za to, že vajíčka nie sú tou najlepšou raňajkami, ktorú si ráno môžeme dopriať. Je to samozrejme lož – vajíčka so zeleninou sú ráno tou najvýživnejšie raňajkami, akú si môžeme dopriať. Teraz môžu oponovať tí, ktorí zastávajú názor, že zelenina je na raňajky tabu, pretože sa jej až popoludní. Zelenina však nie je ako ovocie – neobsahuje v sebe toľko cukrov, preto sa odporúča jesť popoludní. Ráno však ničomu neškodí, dokonca prospieva.
2) Pitný režim nepotrebujem
Ak sa niekomu podarí schudnúť bez dodržiaval pitný režim, hneď začne všetkým okolo tvrdiť, že schudnúť sa dá aj bez pitného režimu. Ale nie je to tak. Pitný režim je dôležitý, a to nielen pri cvičení či pri zdravom stravovaní. Denne sa skrátka minimálne dva až tri litre vody musí vypiť. Nie je to preto, že je to spojené s cvičením, ale je to spojené s naším zdravím. Nielen, že nám voda pomôže vyplaviť z tela škodovej látky, ale tiež nám doplní tekutiny, ktoré sú naozaj nutnosťou.
Či už sa vám schudnúť podarilo z akokoľvek prostého dôvodu, vodu nepodceňujte a nikdy ju nevynechávajte zo svojich dní.
3) Po šiestej večer už nejem, ani keď idem spať v jednu v noci
Ďalšou obrovskou chybou, ktorej sa ľudia dopúšťajú, je to, že neje po šiestej hodine večernej. Lenže u zdravého stravovania platí jedno jediné pravidlo, a síce jej sa v pravidelných intervaloch. Ak vám vychádza posledné jedlo na sedem či osem hodín večer, potom si ho doprajte. Nedbajte na to, že niekto kedysi povedal, že po šiestej hodine sa už neje. Ak je jedlo minimálne dve hodiny predtým, ako sa ide spať, potom je to v poriadku.