3 tipy, ako zariadiť štýlovú pracovňu

V práci trávime veľkú časť nášho produktívneho života, preto by sme mali dbať na to, ako sa v práci cítime. Nezáleží na tom, či pracujeme z kancelárie alebo z home officu. Možno neovplyvníme našich kolegov, ale môžeme ovplyvniť naše pracovné prostredie, či už pracujeme pri jedálenskom stole z masívu alebo musíme do práce. Ako zariadiť svoj pracovný priestor tak, aby sme sa v ňom cítili príjemne aj v momentoch, keď je práca nad hlavu?

Útulné miesto zlepší náš pracovný výkon

Obrázky detí sú milé, ale čo tak niečo ležérnejšie? Posaďte sa k práci na zem ku konferenčnému stolíku. Konferenčný stolík neznamená len nudné porady, pomôže z vašej pracovne vytvoriť príjemný priestor, v ktorom sa budete ľahšie sústrediť. Sed na zemi je vhodnou alternatívou na sedenie na stoličke a je šetrnejší k vášmu chrbtu. Zmena pracovného miesta navyše môže priniesť zaujímavú inšpiráciu či novú perspektívu v tom, na čom práve pracujete.

Zakladače skrotí stres

Používate pre prácu šanóny? Už to nemusí byť len nudná čierna a šedá. Dnešná doba nám ponúka štýlové zakladače najrôznejších farieb, pastelové krabice aj košíky z prírodných materiálov. Poriadok nám pomôže udržať naše nervy v pokoji, keď toho na nás začína byť veľa. Vieme, po akej krabici siahnuť a nehľadáme podklady vo všetkých šuplíkoch. Farby nás zase pohladia po duši a zlepšia deň.

Ergonómia predovšetkým

Počas svojej pracovnej doby väčšinu času sedíte? Po pár hodinách na vašej stoličke už neviete, ako sa usadiť a bolí vás chrbát? Investujte do ergonomickej stoličky a upravte si výšku stola vďaka nastaviteľnému podnožiu. Výška stola je dôležitá, rovnako ako výška monitora, pre našu chrbticu. Pokiaľ si kupujete nový pracovný stôl, ponúkajú sa stoly s elektrickým nastavením výšky aj stoly, ktorých výšku si upravíte na mieru vďaka nastaviteľným podnožiam. Nebojte sa hľadať aj inde. Ako pracovný stôl môže dobre poslúžiť aj jedálenský stôl, obzvlášť pokiaľ máte radi minimalizmus.