Aj vám sadnú saka. Vyberajte ho podľa svojej postavy

Sako je dnes niečo, čo sa nosí. Jedná sa o kúsok oblečenia, ktorý pekne zvýrazní ženskú siluetu a ktorý zároveň dodá ženám ich ženskosť. Aj keď mnohé ženy nosia sako nerady, pretože si myslia, že je to pánsky kúsok, nie je to tak. Sako je dnes veľmi trendy. Aktuálne sú k dostaniu saká v rôznych farbách a v rôznych vzoroch, výnimočná sú hlavne tie s kohútie stopou alebo kockovaná saká, ktoré sú skutočne unikátne.

Keďže je však sák k dostaniu skutočne veľa, ponúka sa otázka, aké je určené priamo pre vás. Možno si hovoríte, že vašej postave sako nesedí, ale nie je to tak. Sako pristane každej postave, len každej postave pristane trochu iný strih. Vyberajte teda vždy sako podľa svojej postavy.

Ak mäte väčšie poprsie

Ak ste ženou obdarovanú, ktorá má väčšie poprsie, mali by ste siahnuť po saku vypasovanom, ktoré bude mať len jednoradové zapínanie. Dvojradové zapínanie by mohlo pôsobiť nepekne a v takom saku s dvojradovým zapínaním by ste mohli vyzerať stiesnene ako sardinka v konzerve. Ideálne bude, keď klop saka budú jednoduché a nebudú pri krku príliš uzavreté.

Pokiaľ máte postavu v tvare jablka

Ste ženou, ktorá má postavu v tvare jablka? Potom by ste mali siahnuť po saku, ktoré bude mierne priľnavé alebo ktoré bude rovného strihu. Sako by malo ideálne siahať až pod zadoček. Vhodné sú jemné zvislé prúžky, ktoré opticky zoštíhľujú postavu, nemusíte sa obávať ani hlbokého výstrihu do V, ktorý opticky trochu predĺži telo.

Pokiaľ máte chlapčenskú postavu

Máte typickú chlapčenskú postavu, aj keď ste v skutočnosti žena? Aj vy môžete investovať do saka, avšak to by malo byť vypasované, ideálne by malo mať pásik v páse alebo by malo byť v páse nejakým spôsobom zúžené. Úlohou takéhoto saká by malo byť hlavne to, aby vytvorilo z postavy takzvanej presýpacie hodiny. Rozhodne pre vás nie sú vhodné saká s krabicovým strihom.