Nájdi tú pravú

Sú dva typy žien. Jedna bez rúžu na ulici nevyjde a tá druhá skupina si pery nikdy nenamaľuje. Čo je väčšinou veľmi škoda, pretože rúž je taká krásna bodka na konci líčenie, ktorá váš make-up dovŕši k dokonalosti.

Možno sa s nalíčenými perami necítite práve vo svojej koži, ale verte, že je to len o zvyku. Ak narazíte na rúž, ktorá vám pristane tak bez nej už bude vaše líčenie nedokončené.

Pri nákupe rúžu je potrebné sa zamerať na pár faktorov, ktoré by mali ovplyvňovať váš výber. Poďme sa na ne pozrieť.

Tvar

Tvar pier, by mal by jedným, z dôležitých faktorov pri výbere tej pravej rúžu. Pre pery tenké je dobré voliť odtiene svetlejšie a lesklé. Vďaka tomuto lesku budú pery pôsobiť plnšie. Či máte opak, teda pery plné nemusíte sa vyhýbať matným rtěnkám. Netreba sa ani obávať tmavších tónov.

Zuby

Tiež farba vašich zubov je pri výbere rúžu dosť dôležitá. Ak nemáte zrovna zuby ako perličky, vyhnite sa odtieňom, ktoré by na tento nedostatok ešte upozornili alebo ho zvýraznili. Medzi tieto odtiene patrí červená a oranžové tóny.

Pleť

Tu je treba dobre posúdiť, do akej kategórie sa naša pleť radí. Svetlá alebo snedá? A podľa toho môžeme pristúpiť k výberu najvhodnejšieho odtieňa práve pre vás. Ak ste majiteľkou snedej pleti, siahnite po odtieňoch výraznejších, ako je tehlová, tehlová či sýto červená. Či ste svetlý typ, budú vám určite slušať odtiene, ako je ružová, broskyňová, staroružová.

Nebojte sa skúšať a hľadať tú, v ktorej sa budete cítiť najprirodzenejšie.