Vyhodnotila se nejkrásnější místa na světě. Které vám učaruje na první pohled?

Každý človek má na svete obľúbené miesto, na ktoré nedá dopustiť. Pre každého na svete je iné miesto to najkrajšie. V nedávnej dobe sa však vyhotovil zoznam tých všeobecne najkrajších miest na celom svete. Viete, aké miesta sa v zozname objavila?

Mohérske útesy v Írsku

K najkrajším miestam v Írsku sa úspešne zaradili Mohérske útesy v Írsku, ktoré nájdete konkrétne na západe Írska. Jedná sa o bridlicovej-pieskovcové útesy, ktoré spadajú do Atlantického oceánu. Sú to jedny z najvyšších útesov v Európe, boli k videniu dokonca v mnohých filmoch. Ak ste fanúšikom Harryho Pottera, poteší vás, že práve tu sa pár scén natáčalo. Konkrétne sa tu natáčali scény z úplne prvého dielu.

Biela púšť v Egypte

Ak zavítate do Egypta, mali by ste zavítať na bielu púšť čiže na púšť Sahar el Beida. Nenájdete tu typicky sfarbený piesok, naozaj je tu len biela zem a modrá obloha, na ktoré sa občas pretkať nejaký biely mráčik. Ideálne je navštíviť púšť so sprievodcom, pretože vám môže povedať niečo zaujímavé o tunajších kamenných útvaroch, ktoré sa na púšťa nachádza.

Vodopády Iguazu v Argentíne

Ste milovníkom prírody? Možno chcete navštíviť čo najviac vodopádov. K najkrajším patrí rozhodne ten, čo sa nachádza v Argentíne. Jedná sa o vodopády Iguazu, ktoré nájdete konkrétne na hranici medzi Argentínou a Brazíliou. Jedná sa o najväčší vodný systém vodopádov v krajine.

Reine v Nórsku

Zamieri na chvíľku na sever, konkrétne do rybárskej dedinky Reine. Teda v minulosti sa jednalo o rybársku dedinku, dnes je to miesto, kde je väčší pokoj než pred rokmi. V čase, keď bolo Reine označované za rybársku dedinu, tu bol veľmi veľký turistický ruch. Aktuálne tu žije niečo okolo tristo obyvateľov, je to veľmi krásne miesto.

Dvanásť apoštolov v Austrálii

K ďalším krásnym miestam na svete patrí aj Dvanásť apoštolov, ktoré nájdeme v Austrálii. Ide o skupinu deviatich vápencových skál, ktoré nájdete na juhovýchodnom pobreží Austrálie. Aj keď je ich dnes len deväť, pôvodne ich bolo naozaj dvanásť.