Aké auto je najbezpečnejšie auto Veľkej Británie?

Keď začínate riadiť, väčšinou túžite zasadnúť do automobilu, ktorý je maximálne bezpečný. Hlavne ženy majú z prvého riadenia rešpekt, preto pri výbere svojho vyvoleného automobilu dbajú na bezpečnosť. Našťastie testov a analýz, ktoré pojednávajú o bezpečných automobiloch, je veľa. V nedávnej dobe sa napríklad zistilo, aké auto je najbezpečnejším automobilom Veľkej Británie. Tipli by ste si, o aký automobil sa jedná? 

Bezpečnosť automobilu je vážne dôležitá. Vodič sa môže cítiť vo vozidle bezpečnejšie. To však neznamená, že mu bezpečnosť auta má ubrať na zodpovednosti. Aj v bezpečnom automobile musí mať oči na stopkách, musí byť ohľaduplný a musí myslieť na seba aj iných účastníkov cestnej komunikácie. 

Poďme sa však teraz pozrieť na automobil, ktorý najlepšie obstál v cash testoch, v ktorých získal najväčší počet hviezdičiek. Je ním Volvo XC90, ktoré sa nedávno označilo za najbezpečnejšie auto Veľkej Británie. 

Automobil bez nehôd 

Na testy sa zamerala spoločnosť Thatcham Research, ktorá sa pravidelne zameriava na testy automobilov. Teraz sa rozhodla zistiť, aký vozidlo je v Británii najbezpečnejšie. Prešla si preto policajné štatistiky, z ktorých zistila, aké auto búralo najviac, aké naopak najmenej či či nejaké auto perfektne ochránilo vodiča a spolujazdca. 

Zistili mnohé prekvapivé informácie, preto si ich poďme všetky spomenúť. 

Volvo XC90 je bezpečnosť sama 

z policajných štatistík možno vyčítať, že za posledných štrnásť rokov nedošlo vo Veľkej Británii k nehode, ktorá by sa stala vo Volve XC90 a pri ktorej by došlo k zraneniu alebo úmrtiu vodiča alebo spolujazdcov. Je to skvelé zistenie najmä vtedy, keď uvážime, že tento automobil nie je vybavený žiadnou elektronikou, ktorá by sama zabrzdila, sama by zabránila nárazom alebo by sa vyhla zveri. 

Vo Veľkej Británii sa vo Volve jazdí veľmi často. Len od roku 2002 sa evidovalo viac ako 54 tisíc automobilov tejto značky a tohto modelu.