Vyčistite práčku bez chémie. Oceníte to vy aj vaša bielizeň

Bielizeň perieme každý týždeň, niekedy aj niekoľkokrát počas týždňa, preto je pochopiteľné, že sa práčka často špiní. Aby ste predchádzali zapáchajúcemu bielizni a zapáchajúce umývačke, je potrebné sa zbavovať nečistôt, ktoré sa usadzujú vo vnútri práčky. Napríklad je nutné, aby ste priebežne likvidovali usadený vodný kameň, pleseň alebo práve nepríjemný zápach, ktorý väčšinou vedie z filtra práčky, v ktorom sa usadili baktérie. Na údržbu práčky nezabúdajte, ak varovné signály v podobe zápachu alebo vodného kameňa prehliadnete, môžete onedlho počítať s úmrtím vašou verné práčky. 

Zápach, vodný kameň či viditeľné plesne a baktérie sú skutočne varovaním, že práčka sa necíti vo svojej kondícii. Aby ste sa vyhli drahým zásahom opravára či ešte drahšie kúpe novej práčky, radšej o svoju práčku starajte zvonku aj zvnútra. A my vám poradíme, ako na to. 

V súčasnej dobe je na trhu veľa chemických prípravkov, ktoré dokonale ochráni práčku pred nečistotami. Mnohé ženy však chemické prípravky zatracujú, preto máme pár tipov na to, ako vyčistiť práčku od nepríjemností ľahko, rýchlo a bez chemikálií. 

Ocot je verný priateľ a pomocník 

O octu sa hovorí, že je to pomocník na všetko. Dokáže vyleštiť okná aj dodať lesk psej srsti. Okrem toho dokáže aj práčku vyčistiť od nečistôt a dokáže ju zbaviť zápachu. Vďaka octu môžete vyčistiť trubice a filtre, bez toho aby ste práčku museli rozobrať. Starí, keď do priehradky nalejete na prací prášok, ktorý môžete a nemusíte zasypať jedlou sódou pre lepší efekt, a do vedľajšej priehradky nalejte ocot. Ten potom môže naliať aj priamo do bubna práčky. 

Práčku potom pustite na prázdno a uvidíte, ako úžasný efekt to bude mať. 

Na všetko ostatné postačí vlhkú handričku 

Čo sa týka umývanie gumy v práčke alebo filtra a tesnenia, na všetko postačí vlhkú handričku. Stačí, keď handričkou prejdete všetky miesta a škáry, v ktorých sa usadili plesne a iné podobné nečistoty.