Aké hotelové izby patria k najdrahším?

Plánujete už teraz svoju dovolenku a premýšľate nad tým, v akej izbe sa ubytujete, respektíve v akom hoteli si zariadite rezerváciu? Prečo si raz za dlhú dobu nedopriať luxus v podobe najdrahšej hotelovej izby sveta? Také izby sú zážitkom samy o sebe, a tak von nebudete musieť ani nakuknúť. Za absolútne dokonalý zážitok si však budete musieť zaplatiť, a to pokojne aj dva milióny korún.

Človek si hovorí, že za ubytovanie utrácať zbytočne nebude, ale potom sa dozvie o luxusných hoteloch a fotky z hotela ho úplne učarujú, a tak sa rozhodne za hotel minúť. Mnohé izby v týchto luxusných hoteloch sú však také drahé, že si ich nemôže dovoliť len tak niekto. Poďme si spomenúť najdrahšie hotelové izby sveta, aby sme vedeli, či si ich dovoliť môžeme alebo nie.

Viac ako milión a pol za izbu

Koľko ste v minulosti minuli za hotelovú izbu? Pravdepodobne to nebolo viac ako niekoľko tisíc korún. Sú však izby, za ktoré miniete aj viac ako milión a pol korún. Trebárs presne toľko miniete za izbu v luxusnom hoteli President Wilson, ktorý nájdete v Ženeve. Jedná sa o najdrahší strešný hotelový apartmán na svete, odkiaľ môžete sledovať okolo sa rozprestierajúce Alpy.

Aké osobnosti sa zapísali do knihy hostí?

Strešné apartmány v spomínanom hoteli toho majú naozaj veľa, čo ponúknuť. K dispozícii sú úchvatné mramorové kúpeľne, vírivka, aj terasy, odkiaľ idú vidieť spomínané Alpy. Pokiaľ sa rozhodnete zaplatiť skoro dva milióny korún za izbu, a tým sa teda rozhodnete zapísať do knihy hostí, pridáte sa k osobnostiam, ako je Rihanna, Michael Douglas, Bill Gates alebo Richard Branson. Tí všetci totiž v tunajších apartmánoch strávili minimálne jednu noc.

Luxusných apartmánov pribúda

Možno ste zaznamenali, že rastie počet skutočne veľmi luxusných apartmánov. Dôvodom toho je fakt, že rastie aj počet miliardárov a milionárov všeobecne, a tým pádom rastie aj dopyt po luxuse. V súčasnej dobe už existuje oveľa viac izieb, za ktoré sa platia dolárové päťmiestne sumy, než tomu bolo v deväťdesiatych rokoch.