Keď tenisky, tak za milióny. Aké sú tie najdrahšie topánky na svete?

Jar sa nesie v znamení obľúbenej obuvi, ktorou sú tenisky. Zatiaľ čo niektorí míňajú za tenisky pár stoviek, iní sa neboja nakupovať tenisky za pár tisíc korún. Je navyše potrebné vypichnúť ešte jedincov, ktorí sú dokonca ochotní za tenisky minúť milióny, nie stovky alebo tisíce korún. Práve tí sa vyžívajú v kupovaní tenisiek, ktoré sa radia k najdrahším na svete. Viete, aké tenisky to sú a koľko teda najdrahšie tenisky sveta stoja?

Tenisky Solid Gold OVO x Air Jordan

Vôbec najdrahšími teniskami sveta sú tenisky Solid Gold OVO x Air Jordan. Ide o vôbec najdrahšie tenisky, a to vďaka svojej cene dva milióny dolárov. V týchto teniskách však ďaleko neubehnete. Dôvodom toho je fakt, že sú vyrobené z dvadsaťštyritikarátového zlata. Jedná sa o veľmi špeciálnu edíciu, ktorá vznikla v spolupráci rappera Drakea OVO a Michaela Jordana, ktorý patrí k trom športovcom celej športovej histórie, ktorí si zarobili viac ako miliardu dolárov počas svojej športovej kariéry.

Najdrahšie topánky na svete majú svojho majiteľa, je ním práve Drake.

Nike Moon Shoe

Za pol milióna dolárov by ste si zakúpili tenisky Nike Moon Shoe. Jedná sa o tenisky, ktoré boli navrhnuté Billom Bowermanom, ktorého môžete poznať ako spoluzakladateľa spoločnosti Nike. Tenisky boli vyrobené pre kvalifikačné závody na olympijské hry roku 1972. Sú pomerne zachovalým párom, ktorý má podrážku vyrobenú z vaflovača.

Converse Fastbreak

Za skoro dvestotisíc dolárov by ste zakúpili tenisky Converse Fastbreak, ktoré sú známe tým, že ich v zápasoch obúval Michael Jordan. Možno teda povedať, že cena nie je vyšvihnutá do takých výšin kvôli materiálu alebo kvalite obutia, ale práve kvôli tomu, že ich sám vlastnil Michael Jordan, jeden z najlepšie zarábajúcich športovcov sveta. Práve v nich vyhral olympijské hry v roku 1984.