Trendy vo svete bývania roku 2022. Dekorácia po babičke sa vracia do módy

Tento rok bude vo svete módy opäť trochu ojedinelý a oproti minulému roku sa bude v niečom líšiť. Pokiaľ plánujete zariaďovať si svoj interiér, prezradíme vám niekoľko trendov vo svete bývania, na ktoré by ste nemali zabudnúť. Pravdepodobne vás bude čakať cesta na povalu, kde si vyzdvihnete pár drobností po babičke. Pretože práve dekoráciou po nej sa navráti do módy – čo možno nikto nečakal, alebo vy snáď áno?

Vo farebnosti sa medze nekladú

Aj keď z mnohých strán budete počuť, že upokojujúce farby budú v popredí, v skutočnosti je trendom aj safari štýl bývania, čo znamená, že aj divočina bude viac-menej povolená. Najvýraznejšia bude fialová, takzvaná Veri Peri, o ktorej sa teraz hojne hovorí vo svete módy. Inak sa to bude točiť okolo odtieňov šedej a zelenej.

Oblosť bude in

Zatiaľ čo doteraz sme vsádzali predovšetkým na ostré hrany (a to ako v prípade obrazov, tak aj v prípade výberu konferenčných stolíkov), teraz sa má naša pozornosť uchýliť k niečomu odlišnému, a to k oblosti. Nielen spomínané dekoračné prvky môžu byť s oblými hranami, ale tiež môžete mať zaoblený stolík, lampu, alebo sa môžete navracať k prírode a dať prednosť machovým obrazom bez rámov.

Babičkine výšivky sú tiež v móde

Už možno pre oblé kusy nábytku budete musieť na povalu, kde sa ukrýva bytové zariadenie po babičke. Práve ona na oblosť tiež sadila. A čo uprednostňovala taktiež, boli výšivky. Verte tomu alebo nie, aj tento, pre niekoho možno retro alebo vintage kúsok, sa navracia do módy, preto pokiaľ zariaďujete napríklad obývaciu izbu, snažte sa kúpiť aj niečo tohto rázu.

Spomínaná obývacia izba by sa mala vyšperkovať ešte starými kreslami, stolmi obrusmi, pohovkami vyšívanými dečkami a vankúšmi zaujímavými obliečkami, po ktorých ste mysleli, že nikdy nesiahnete.

Drevo zostane

Aby ste si však nemysleli, že sa mení úplne všetko, niečo predsa len zostane. A je to v tomto prípade drevo, ktoré so zemitými odtieňmi, ktoré sa tento rok dostávajú do módy, ide pekne ruka v ruke. Mimochodom, drevo je tiež skvelým spôsobom, ako dostať do interiéru trochu prírody.