Aké hračky kupovať svojim deťom?

Výhodou pre dnešné mamičky je väčšia dostupnosť detského oblečenia a hračiek. Výber je síce veľký, to však neznamená, že všetky hračky a oblečenie sú kvalitné a hlavne zdravotne nezávadné.

Ak vám záleží na tom, aké hračky kúpite svojim deťom, poradíme vám, čo si všímať pri výbere nových hračiek pre vaše deti.

Vek dieťaťa

Pri výbere nových hračiek pre vašich potomkov si pozrite, či hračka, ktorú ste vybrali, je vhodná aj pre dieťa vo veku toho vášho. Ak máte doma malé batoľa, určite mu nemôžete kúpiť väčší model vrtuľníka na diaľkové ovládanie. Táto hračka má množstvo malých častí, ktoré by malé batoľa mohli ohroziť – dieťa by ich mohlo prehltnúť. Vrtuľníky sú vhodnejšie pre väčšie deti, deti od troch rokov, ktoré veľmi dobre vedia, že hračky takéhoto tipu nepatria do úst.

Najmenším postačia kúsatká a zvonkohry do kočíka, väčším väčšie hračky aj s množstvom menších častí.

Pohlavie dieťaťa

Pri hľadaní hračiek si všímajte, či sú dané hračky určené pre dievča, alebo pre chlapca. Pre dievčatá vyberajte hračky zo sekcie hračky pre dievčatá. Nájdete tam pekné bábiky, kočíky, domčeky pre bábiky, hračky pre malé parádnice a hračky na hranie sa na obchod. Pre chlapcov sú zase vhodné autíčka, vrtuľníky, vojačikovia, zbrane, skrutkovacie hračky a pracovné náradie.

Univerzálne sú spoločenské hry, puzzle, kocky, detské kostýmy.

Drevené hračky= najkvalitnejšie hračky

Zdravotne nezávadné sú ale drevené hračky. Sú síce drahšie v porovnaní s tými plastovými, vydržia však dlhšie ako tie plastové a ešte ani neškodia zdraviu vášho dieťatka. Keby sme vám mali odporučiť nejaké hračky, tak by to boli určite interaktívne drevené hračky. Interaktívne hračky rozvíjajú jemnú motoriku dieťaťa a stimulujú jeho zmysly. Sú vhodné pre zdravý vývoj vašich detí, preto by ste sa im v hračkárstvach nemali vyhýbať.