5 vlasových klamstiev!

Tu nájdete 5 klamstiev o našich vlasoch, vďaka ktorým míňame veľa našich peňazí a bez výsledku. 

  1. Padajúvám vlasy? 

Často počúvame, že ak trpíte vypadávaním vlasov je niečo zle a mali by sme začať užívať vitamíny, rôzne masky na vlasy atď .. To ale nemusí byť vždy pravdou. Každý deň nám z hlavy spadne až 200 vlasov a áno je to úplne bežné. Dvakrát do roka prechádza vlasy kľudovú fázou vlasového folikulu väčšinou sa to týka jari a jesene. V tomto období vlasy nerastú. To je dôvod prečo toľko padajú. Pokiaľ ale spozorujete, že vám vlasy padajú vo veľkom množstve viac ako 2 x do roka a vo veľkom množstve, je potrebné navštíviť lekára. 

  1. Šampón a kondicionér

Šampón nie je potrebné nanášať na celú dĺžku vlasov. Šampón slúži na umytie pokožky na hlave a korienkov vlasov. Naopak kondicionér by sme mali nanášať len do koncov vlasov, kde je vlas najviac vysušený. Tým zabránime aj častému masteniu vlasov. 

  1. Fénovanie

Ak si vlasy ochránite špeciálnym prípravkom na to určeným. Nemusíte sa fénovaní báť. Vlasy vy ste, ale mala nechať chvíľu preschnúť samovoľne. 

  1. Strihaja porastú

Ďalšia lož, ktorú počúvame snáď odmala. Vlasy nám rastú od korienkov a nie od koncov, takže čo sa deje dole pri končekov nemá vplyv na rast vlasov. 

  1. Nenos copbudútí padať vlasy! 

Tak tu je ďalší otrepaný mýtus. Áno, ak si vlasy stiahnete tak že vás to bude ťahať a dôjde to tak ďaleko, že vás z účesu začne bolieť hlava je niečo zle. Ale voľným copom či drdolom nič nepokazíte.