Ako vybrať pekný zásnubný prsteň pre partnerku?

Výber šperkov je náročný a zdĺhavý proces. Svoje o tom vedia muži, ktorých partnerky požiadali, aby im na Vianoce a výročie kúpili nový šperk.

Ak ale uvažujete nad výberom zásnubného prsteňa, čo by ste mali vedieť skôr, ako navštívite prvé klenotníctvo?

Sám, či s partnerkou?

Výber pekného snubného prsteňa vyberajte najlepšie sám. Je to predsa prekvapenie a my ženy jednoducho milujeme prekvapenia. Veď sama partnerka vám nenápadne naznačí, aký snubný prsteň sa jej páči. Stačí, keď pôjdete okolo výkladov klenotníctiev a všimnete si, ako vám partnerka popisuje snubné prstene, ktoré sa jej páčia.

Ak budete vyberať úplne sám, zamerajte sa hlavne na klasické snubné prstene s jedným centrálnym bielym diamantom. Minimalistické zásnubné prstene z kvalitného materiálu ocenia všetky a určite aj tá vaša. Ak ale partnerka uprednostňuje farebnejšie diamanty, vyberajte zásnubný prsteň s farebným diamantom.

Veľkosť prsteňa

Ak chcete vybrať naozaj krásny zásnubný prsteň, musíte vedieť veľkosť. Ak má vaša partnerka chudé prsty, je vysoká pravdepodobnosť, že budete musieť dať vyrobiť prsteň na mieru. Veľkosť je totiž rozhodujúca a určite nechcete, aby vaša partnerka musela čakať na to, kým jej upravia veľkosť prsteňa, ktorý ste jej dali. Ak má v šperkovnici nejaké prstene, pokojne aj luxusnejšie diamantové prstene, nenápadne si ho požičajte a choďte si dať zmerať veľkosť prsteňa. Pozor ale, aby to partnerka nespozorovala, že jej nenápadne beriete jej šperky. Rýchlo by odhalila, na čo sa chystáte.

Dámy, ak chcete svojmu partnerovi poradiť pri výbere prsteňa, stretávajte sa s čerstvými snúbencami a ukazujte mu prstene, ktoré sa vám páčia, či už vo výklade, alebo na internete. Výber prsteňa by páni mali prispôsobovať aj tomu, či ich partnerka nosí. Preferuje minimalistický štýl, alebo sa oblieka výstrednejšie?