Aké izbové rastliny sa hodia do akejkoľvek izby?

Pri zariaďovaní domácnosti sa väčšinou snažíte o to, aby vaša domácnosť bola presne podľa aktuálnych módnych trendov. Snažíte sa kupovať zlaté alebo medené doplnky, neustále premýšľate nad tým, aké masívne závesy zavesíte do spálne alebo do obývacej izby. Či už sa rozhodnete pre akékoľvek závesy, doplnky alebo nábytok, môže sa stať, že vaša domácnosť nebude tak útulná, ako by ste si priali. Je teda nutné zaobstarať aj izbové kvety.

Bez izbových kvetov nie je domácnosť útulná, čo možno dobre viete. Pokiaľ nemáte kvety vo svojej izbe, často v ňom nie je tak príjemne, ako by mohlo byť. V súčasnej dobe by ste mali siahnuť skôr po vždyzelených izbových kvetoch, ktoré sú moderné a hodí sa úplne do každej miestnosti, nech už je miestnosť vymaľovaná akokoľvek. Predsa len vždyzelené rastlinky nijako farebne nekvitnú, nebudú vám teda kaziť vašu farebnú kombináciu.

Izbové vždyzelené rastliny majú navyše ešte tú výhodu, že väčšina z nich rastie úplne sama bez toho, aby ste sa o ňu nejako extra starali. Stačí ich raz týždenne či raz za týždeň a pol zaliať a sú spokojné! Väčšina z nich vydrží na akomkoľvek mieste, najviac však zbožňujú polotieň.

Monstera

Nádherným kvetom je napríklad monstera, čo je vždyzelená rastlinka, ktorá je špecifická svojimi veľkými listami. Poznáte ju možno z kvetinárstva, pretože jej listy sa veľmi často viažu do bohatých, ale na druhú stranu lacných kytíc. Táto rastlina miluje, keď ju kropíte, pretože na jej veľké listy často padá prach a nevyzerá to vôbec pekne.

Dracena

Rovnako tak to má aj rastlinka, ktorú poznáte vďaka dlhým, tenkým listom. Táto rastlinka je skvelá, rastie aj tomu najviac neschopnému záhradníkovi. Opäť miluje kropenie, ale na druhú stranu nemá rada, keď je preliata. Nedostatok vody či preliatia dáva najavo, a to žltnutím listov. Keď si žltý list všimnete, je niečo v neporiadku.