Aké izbové rastliny spestrí váš obývacia izba?

Premýšľate nad tým, že spestríte svoju obývačku nejakú bytovú dekorácií alebo bytovým doplnkom? Potom odporúčame investovať do izbových rastlín, pretože práve izbové rastliny sú tým, čo dokonale obývacia izba (alebo akúkoľvek inú miestnosť) skvele a okamžite rozžiari. Naviac vám v obývacej izbe budú čistiť vzduch, čo sa napokon vždy hodí.

Rovnako ako existujú izbové rastliny, ktoré milujú tieň, existujú tiež izbové rastliny hodiaci sa do obývacej izby. Ak potrebujete svoju obývačku poriadne spestriť, odporúčame do neho zakomponovať hlavne nižšie uvedené izbové rastliny, ktoré sú skrátka do obývacej izby ako stvorené. Presvedčte sa sami a nejakú izbovú rastlinu si do obývačky kúpte taky!

Do obývačky sa hodia kvety s okrasnými listami

Ak máte napríklad prázdnu policu, oplatí sa na nej mať takú kvetinu, ktorá zaujme svojimi okrasnými, veľkými listami. Takéto listy navyše bývajú často sfarbené, čo znamená, že vám krásne domácnosť, konkrétne teda obývačka, spestrí.

K izbovým rastlinám hodiacim sa do obývacej izby, ktoré navyše majú okrasné listy, patrí napríklad krásna šeflera, ďalej tiež monštier, ktorá zaplní krásne aj tmavšie rohy miestností, okrem toho patrí k týmto rastlinám i datľovník alebo z menej vyrastajúcich treba alokázie či okrasná žihľava.

Neopovrhuj ani kvitnúcimi izbovými rastlinami

Na okenné parapety sa zase hodia skôr izbové rastliny, ktoré kvitnú do mnohých rôznych farebných kombinácií. K týmto izbovým rastlinám patrí napríklad pomerne náročné na starostlivosť orchidey, a to ako mini orchidey, tak orchidey klasického vzrastu, ďalej tiež rôzne druhy begónií, ktoré sú veľmi jednoduché na údržbu a pýši sa dlhou životnosťou. Ku kvitnúcim izbovým rastlinám, ktoré sa hodia do obývacích izieb, sa tiež radí napríklad ibištek alebo africké fialky či takzvaná voskovka.