Aké najdrahšie darčeky môžete blízkym zaobstarať?

Blíži sa narodeniny niekoho blízkeho? Chcete svojich blízkych obdarovať jedinečným darčekom, ktorý si zapamätajú a ktorým sa budú chváliť široko, ďaleko? Ak patríte k ľuďom, ktorí nevedia, čo svojim blízkym darovať, čo treba darovať svojim blízkym jedny z najdrahších darčekov na svete? Vedeli ste, že zoznam takýchto darčekov naozaj existuje, že existuje zoznam toho najdrahšieho, čo svojim blízkym môžete zaobstarať k narodeninám, k výročiu alebo napríklad k promócii?

Samozrejme darčeky sa venujú nielen príbuzným. Zoberme si napríklad to, ako Francúzi darovali Američanom Sochu slobody. Tá by sa tiež dala zaradiť k najdrahším darčekom, ktoré kedy boli darované. Predsa len vtedy táto rímska bohyňa slobody vyšla na štvrť milióna amerických dolárov, jej hmotnosť je 205 ton. Aj keď sa do darčekového balenia nevošla, darček to je. Lenže taký darček pravdepodobne svojim blízkym darovať nechcete. Našťastie existujú menšie a taky napodiv drahšie darčeky.

Diamant od Cartiera

Inšpirovať sa môžete napríklad Elizabeth Taylor a jej životom. Počas svojho života totiž bola obdarovávanie mnohým. Trebárs jej manžel Richard Burton ju obdarúval hocičím, kedysi jej dokonca dal nádherný diamant od Cartiera. Diamant mal skoro sedemdesiat karátov, údajne vyšiel herca na milión dolárov. Keďže ho venoval svojej žene, bol neskôr diamant premenovaný na Taylor-Burton diamant.

Prsteň speváčky Beyoncé

Darovať blízkemu prsteň, ktorý bude priamo od vás zo srdca. Aj tak môžete oslniť. Príkladom je potrebné Beyoncé, ktorá dostala na svadbe prsteň od svojho muža. Jednalo sa o skoro dvacetikarátový diamantový prsteň, ktorý má hodnotu viac ako päť miliónov dolárov. Na jej fotkách však môžete vidieť vernú kópiu prsteňa. Kvôli bezpečnosti ho Beyoncé nosí naozaj len výnimočne, namiesto neho nosí spomínanú kópiu.

Diamant Koh-i-noor

Koh-i-noor je síce spoločnosť, ale tiež je to najväčší diamant na svete, ktorý má podľa všetkého nevyčísliteľnú hodnotu. Bol darovaný britskej kráľovnej Viktórii, daroval jej ho maharádža Dalip Singh. Diamant však nebol úprimným darom, skôr to bola trofej.