Aké ryby sú pre naše telo najlepšie?

Ak momentálne chudnete, iste si dbáte na svoj jedálniček. Ten musí byť denne pravidelný, vyvážený, pestrý, kvalitné a musí spĺňať potreby telu prospešné látky, ktoré je nutné do tela denne dostať. Najväčším zdrojom týchto zdravých vitamínov a látok sú ryby. Tie ale nepatrí práve medzi najobľúbenejšie a najvyhľadávanejšie potraviny. Odmietajú je jesť ako deti, tak aj dospelí.

Rybie mäso je pre naše zdravie i telo prínosné snáď v každej podobe. Jedná sa prevažne o veľkú zásobáreň bielkovín, ktoré sú potrebné pre udržanie našej svalovej hmotnosti. Ak sa pýtate, ktorý druh ryby by ste mali zvoliť, aby ste pomohli svojmu zdraviu, pozrite sa nižšie na porovnanie. Každá ryba v sebe nesie totiž niečo, vďaka čomu schudnete, ale aj v sebe nesie napríklad to, o čom ste ani netušili.

• Veľmi obľúbený je losos

Morské ryby si môžete kúpiť už snáď v akomkoľvek supermarkete. Dbajte ale vždy na kvalitu týchto potravín, pretože nie každý supermarket má vhodné dodávateľa. Veľmi obľúbeným je najmä v objemovom jedálničku losos. Jedná sa o najlepšie stráviteľnú rybu, čo si obľúbilo veľa kulturistov. Losos v sebe obsahuje abnormálne veľkú zásobu bielkovín, ktoré pri chudnutí zabraňujú tomu, aby nám ubúdali svalová hmota.

• Tuniak treba do rizota!

Tuniak je tým najlepším zdrojom omega-3 mastných kyselín, ktoré znižujú množstvo tuku v krvi. Približuje sa svojím zložením napríklad k ostrieža riečnemu, ten má ale ešte tú výhodu, že v sebe obsahuje látky ako je napríklad dopamín alebo noradrenalín.

 

• Klasika v Česku – pstruh

Ktorý druh ryby poskytuje životne dôležité látky? Nie je to ani losos, ani tuniak, ani treska. Zamerajte sa na českej vody a chyťte si pstruha. Jeho mäso obsahuje ale veľmi nízke množstvo tuku. Vplyvy na naše zdravie i telo sú absolútne úžasné! Ak potrebujete naštartovať a zlepšiť organizmus, uvarte si ho ihneď k obedu.