Aké značky parfumov patrí k tým najlepším?

Značiek parfumu je naozaj veľká kopa. Kto by však tušil, že práve tie najlepšie sú zároveň tie najdrahšie? Pre mnohých musíte zamieriť až do zahraničia, pretože tu v Českej republike je len tak niekde nezoženiete a ak áno, mnohokrát sa vám dostane za slušné peniaze do rúk pekný falzifikát. Väčšinou si ľudia kupujú kvalitné parfumy z najrôznejších parfumérií, kde nájdu veľa celosvetovo známych značiek, medzi ktoré sa radí jednoznačne Dior, Hugo Boss alebo napríklad Calvin Klein. Málokedy sa však stretnete s šialene drahými kúskami exkluzívnych značiek. Samozrejme, aj tieto parfumy stojí veľkú pálku, pretože sa pohybujú v rádoch tisícov korún, ale tu sa hovorí o sto tisícoch. Aké značky patria do tejto absolútne luxusnej skupiny parfumov? 

Je libo Clive Christian?

Táto značka sa nám na trhu objavila už pred nejakým tým piatkom. Svojou vôňou nazvanú Passant Guardant sa však zapísal do histórie, pretože sa radí k tým najlepšie voňajúcim a tiež k tým najdrahším parfumom sveta. Fľaštička je totiž ručne robené a je posiata dvadsiatich štyroch karátový zlatom a diamantmi. Ide o akýsi ikonický počin, ktorý si môžete zakúpiť zhruba za sto osemdesiat tisíc euro. Je to však veľkosť tridsať mililitrov, nie je to jeden liter. 

Čo takto Chanel?

Do cenovo prijateľné relácie sa dostávame s presláveným Chanelom. Táto tridsiatich ml injekčnej je k zohnaniu za tri a pol tisíc euro, ale aj cez túto cenu sa jedná o veľmi kupovaný parfum. Ide totiž o vôňu, ktorá v sebe nesie špecifické ingrediencie a práve kvôli nim si ju väčšina ľudí kupuje s veľkou obľubou.

Les Larmes Sacrees de Thebes

Takto dlhý názov obsahuje neuveriteľne príťažlivá vôňa z dielne značky Baccart. Ide o vôňu myrhy, kadidla, jantáru, jazmínu, bazalky a tiež santalového dreva, čo dodáva vôni naozaj špecifický ráz. Dôraz je kladený predovšetkým na obal tohto parfumu, ktorý si vo veľkosti tridsiatich mililitrov môžete kúpiť zhruba za päť a pol tisíc euro.