Nový model Teslu sa začne predávať do pol roka. Čo očakávať?

V moto svete sa opäť v uplynulých týždňoch veľa zmenilo. Nielen, že sa ukázalo, že sa automobilka Rolls-Royce chystá naplno preniknúť do lodného priemyslu, ale tiež sme sa konečne dozvedeli, kedy sa začne predávať nový model Tesly, ktorý môžeme poznať pod názvom „Tesla Model 3“. Elon Musk mal a stále má problémy s FBI, preto sa nemôžeme čudovať tomu, že z neho informácie ohľadom nového modelu zrovna nešli von. Teraz sa však už vie, kedy nový model inovatívneho vozidla príde na svet. Začne sa podľa samotného Elona Muska predávať do pol roka. Sám Elon Musk však potrebuje efektívnejšiu výrobu. 

O automobilke Tesle sa hovorí stále a veľa. Jej najdostupnejšie automobil bol však predstavený pomerne dávno, konkrétne pred dvoma rokmi. Je teda konečne čas na to, aby sa ukázal aj ďalší model v poradí, a to konkrétne Tesla Model 3, ktorý má podľa dostupných informácií štartovať na tridsaťpäť tisícoch dolárov, čo je zhruba 800 tisíc korún. 

Potrebuje sa efektívnejšie výroba 

Ako už bolo spomenuté, Elon Musk teraz potrebuje efektívnejšiu výrobu. Keďže sa teraz automobilka Tesla zápasí nielen s výrobnými problémami, nie je možné vyrobiť dostačujúci počet automobilov do pol roka, kedy by sa mali automobily začať predávať. 

Aj keď je výroba na tak zlé úrovni, ako je, je isté, že sa dočkáme Tesly, ktorú v novom stave kúpime pod milión korún. 

Cenu je možné ešte stlačiť ktorej 

Elon Musk je však názor, že keby bola výroba efektívnejšia, je možné cenu stlačiť ešte nižšie. Keby sa vraj vyrábalo päť tisíc vozidiel týždenne, nová Tesla by mohla byť v predaji ešte za nižšiu cenu. 

To je podľa všetkého aj cieľ inovatívne automobilky. Podľa všetkého sa už dlhé mesiace snaží automobilka o to, aby sa cena automobilov Tesla stlačila ešte nižšie, lenže vďaka výrobným problémom to nie je zatiaľ možné. Aktuálny výroba sa pohybuje okolo štyroch a pol tisíc vyrobených vozidiel týždenne. Vo zrýchlenie produkcie sa zatiaľ bohužiaľ len dúfa, nie je to stále istá vec.