Ako bývať v duchu orientu

Chcete bývať inak, než ako ste bývali doteraz? Zmeňte svoje bývanie, premeňte ho do nového štýlu! Ak si nie ste istí tým, do akého štýlu by ste mali svoju domácnosť zariadiť, čo zvážiť orientálny štýl? Bývať v duchu orientu je veľmi inšpirujúca, navyše príjemné a útulné. Prezraďme si viac. Čo všetko sa spája s orientálnym štýlom?

Každý architekt vám povie, že bývať v orientálnom štýle je výnimočné. Tento štýl bývania je totiž sám o sebe výnimočný. Bývanie zariadené do orientálneho štýlu je plné energie, je to taká oáza pokoja, ktorá prinesie do domácnosti tú pravú exotiku.

Dalo by sa povedať, že orientálny štýl má hneď niekoľko typov, respektíve je odlišný naprieč krajinami. Pozrime sa na konkrétne štýly bývanie v duchu orientu a zariaďte si svoje bývanie do takého štýlu, ktorý je vám najbližší.

Orientálna štýl India

Bývanie v duchu orientu India je typické predovšetkým bohatou ornamentálnou výzdobou, tiež náboženskými motívmi alebo nábytkom z tmavého masívneho dreva. Typické je predovšetkým stolovanie, ktoré prebieha u nízkeho stolíku bez stoličiek. Ľudia skrátka sedí na zemi okolo stola na veľkých vankúšoch. Okrem toho sú pre orientálny štýl India typické tiež jasné farby, nesmie chýbať ani ručne tkaný koberec.

Orientálna štýl Číny

Ak túžite po farebné domácnosti, zariaďte si svoju domácnosť do orientálneho štýlu Číny. Tento štýl bývania sa môže niekomu zdať ako veľmi gýčovitý, a to kvôli typickému motívu drakov alebo kruhov. Okrem toho je pre štýl typický aj čínsky porcelán alebo papierové či látkové lampióny, ktoré môžu mať aj strapce.

Orientálna štýl Afriky

Ak máme hovoriť o orientálnom štýle Afriky, budeme hovoriť o štýle inšpirovanom divokou prírodou a tiež výraznými kontrasty. Typická je tiež ručne opracovaná keramika, luxusné zvieracie vzory a okrem iného tiež kožušiny, ktoré sú typické pre orientálne štýl ako taký.