Na výbere záleží aj pri výbere luxusných županov

Župan je niečo, čo používame každý deň. Jedná sa o veľmi užitočný prvok nášho šatníka, ktorý používame ráno aj večer. Veľmi ho oceníte najmä v prípade, keď ste chorí alebo dokonca v nemocnici. Župany ale nemusí byť len praktické, ale aj mäkučké a veľmi pohodlné. To je tiež to, čo by ste mali u svojho županu hľadať. Aké materiály sú k dispozícii?

Bavlnené župany

Asi najobľúbenejšie možnosťou sú luxusné dámske župany z bavlny. Práve tá má totiž všetky potrebné vlastnosti, ktoré by župan mal mať. Neabsorbuje veľké množstvo tepla, je pohodlná, ale hodí sa skôr na jar a leto, keď je teplo.

Froté župany

Froté je materiál, ktorý poznáme najmä z uterákov. Vyrába sa z neho ale aj župany, ktoré sú vhodnejšie nie prechodové obdobie (chladné jar alebo začiatok jesene). Využiť ho môžete tiež miesto uteráka po kúpaní, pretože absorbujú vlhkosť. Froté župany sú mäkké a jemné a veľmi pohodlné.

Polyesterové župany

Jedná sa o takmer univerzálny materiál, ktorý nájdeme snáď na všetkých kúskoch nášho šatníka, župany nevynímajúc. Polyesterové župany môžu byť krásne mäkké, môžu mať aj dlhšie vlákna, takže sa do nich zaboríte, ako do plyšové hračky. Ich nevýhodou je ale to, že môžu byť príliš teplé na jar alebo leto.

Velúrové župany

V súčasnej dobe patrí k najmodernejším materiálom – nielen na župany, ale aj na mikiny, nohavice či dokonca čalúnenie nábytku. Velúr vyzerá veľmi luxusne, vzhľadom pripomína zamat. Ak túžite po luxusnom župane, rozhodne stavte na velúr. Jeho výhodou je pohodlnosť a tiež odolnosť.

Saténové a hodvábne župany

Elegantný a luxusne vyzerajúce župany sa vyrába tiež z týchto dvoch materiál. Ocenia je dámy aj páni. Satén je jemný a vzdušný materiál, ktorý sa hodí najmä na jar a leto (dodáva pocit chladu), milujeme ho pre jeho lesk. Hodváb je jednou z najžiadanejších látok – nielen na župany. Je odolné, nevsakuje vodu, dobre izoluje teplo a je jemné.