Triky, ako s pomocou oblečenia omladnúť o pár rokov

Starnutie je nezastaviteľný proces, s ktorým sa skrátka musíme vyrovnať. Pretože ak ho neprijmeme, dôjde k jednému nemilému bodu – vrásky sa nám na tvári začnú ešte rýchlejšie rozmnožovať. Preto sa naučte nosiť pribúdajúce jemné línie vychádzajúci tvárou s gráciou a požiadajte o pomoc oblečenie – to vám totiž pomôže docieliť to, že o pár rokov omladnete.

Aké nosiť farby?

Samotnú kategóriou sú farby. Človek sa pýta, aké farby nosiť, keď je starší a väčšinou skĺzne k jednému odtieňa, a síce k čiernej. Veď čierna zoštíhľuje, hovorí si. Lenže tiež je pravdou, že čierna pridáva leta. Vhodnejšie sú svetlejšie odtiene, ktoré toľko nezvýrazňujú vrásky.

Konkrétne siahnite po neutrálne béžovej alebo podobe krémovej. Kávová je tiež stávkou na istotu. Spoločne s čiernym odtieňom omladnete o pár rokov.

Akú dĺžku rukávov voliť?

Keď človek začne starnúť, z tela sa začne vytrácať tiež kolagén. A táto látka je nepostrádateľná z toho dôvodu, že stojí za pružnosťou a elasticitou pokožky. Jej úbytok evidujeme napríklad na rukách, ktoré začínajú uvädať a povadat. A aby práve tento prvok nebol tým, čo prezradí váš skutočný vek, odporúčame trojštvrťové rukáv.

Práve dĺžka rukávov rozhodne, či budú ruky tým, čo váš vek prezradí okolia alebo nie. Dôležité je zahaliť predovšetkým problematické partie v okolí podpazuší a ramien, kde býva koža najviac ovisnuté.

Môžem nosiť džínsy?

Medzi ľuďmi kraľuje zlá domnienka hovoriaci, že ženy staršieho veku nemôžu nosiť džínsy. Lenže práve tieto dámy si džínsy dovoliť môžu, len teda nie neforemné nohavice, ktoré človeku nesedí a skôr naopak pridávajú pár kíl navyše.

Ďaleko lepšie sú nohavice s prímesou elastan, ktoré telo obopínajú a zaisťujú neskonalé pohodlie. Aj ženy so silnejšou postavou sa v nich budú cítiť naozaj komfortne.

A čo upnuté topy?

Voľné habity alebo blúzky nie sú nutnosťou. To samozrejme neznamená, že by sa vaša pozornosť mala upínať iba na upnuté modely. Ideálna je zlatá stredná cesta, ktorá vám dodá potrebné sebavedomie a neuberie na ňom.