Ako sa starať o pokožku postihnutú slnkom?

Aj keď sa toto leto nenieslo vo zrovna príjemnom, rekordy trhajícím duchu, napriek tomu naša pokožka riadne utrpela. Slniečko vykuklo (aj keď nie každý deň) a poriadne ju vysilila. Nepodceňte preto starostlivosť o pokožku s nastupujúcou jeseňou a radšej sa vrhnite do jej revitalizácie a hydratácie. To sú totiž kľúčové kroky k jej opätovaná krásnemu, mladistvému ​​vzhľadu.

Revitaliazace ako krok číslo jedna

Dôležitým krokom k ozdraveniu pleti poškodeniu slnkom je revitalizácia. Nanášanie vhodného peelingu zbavíme pleť zlých a odumretých buniek a bude tak dobre pripravená prijať následnú starostlivosť vo forme správnej výživy.

Výborný účinok majú peelingy vyrobené doma. tu je recept na jeden z nich, mandľový peeling: na jeho prípravu potrebujeme 1 lyžicu mandlí, l lyžicu ovsených vločiek a 1 lyžicu mandľového oleja. Suroviny rozomelieme na jemný prášok a zmiešame s mandľovým olejom, následne nanášame vlhkými prstami krúživými pohybmi na pokožku tváre, necháme niekoľko minút pôsobiť a umyjeme vlažnou vodou. Mandle sú na tento účel ideálne, obsahujú vitamíny A a E, silné antioxidanty, množstvo minerálov i pleti prospešných glycerínu a mononasycených mastných kyselín, ktoré dodávajú poškodenej pokožke potrebné lipidy.

Hydratácia ako krok číslo dva

Dostatočný prísun tekutín je pre ľudský organizmus naozaj kľúčové. A pokožka to oceňuje zo všetkého najviac. Je veľkou chybou sa domnievať, že popíjanie dvoch až troch litrov denne stačí. Naša pleť vyžaduje hydratáciu aj zvonka, nielen zvnútra, aj keď dodržiavaním pitného režimu k jej regenerácii veľkou mierou prispievate.

Preto na trhu nájdite produkty, ktoré ju majú za úlohu hydratovať a ktoré jej prinesú spomínanú vonkajšiu hydratáciu. Vyhnite sa produktom s obsahom alkoholu, ten má bohužiaľ tendenciu vysušovať a dehydrovať ju aj telo všeobecne.