Tipy, ako vybrať ideálny džínsy

Vybrať si dobre padnúce džínsy, to nie je len tak. Každá žena vie, že sa jedná o základný prvok šatníka, ale ak ťahá alebo škrtí, nie je to práve dobrá voľba. A keďže sa v nich musíme cítiť predovšetkým komfortne, ťahajúce a škrtiace alternatívy dávame veľmi rýchlo stranou. Ak vás však mrzí, že váš šatník po stránke džínsov zrovna neoplýva, poďme si prezradiť štyri tipy, ktoré vám s výberom pomôžu.

Pas musí byť ideálne na dva prsty

Džínsovina, najmä ak je jej súčasťou elastan, sa trochu rozťahuje pri používaní, avšak po praní sa dá zase späť do poriadku. Ak tento fakt zohľadniť pri nakupovaní, to necháme na vás, my však radíme vyberať si džínsy tak, aby v páse boli na dva prsty. A nezáleží na tom, či máte postavu ako manekýnky alebo či naopak ste vytrhnutie ako z časopisu. Starostlivé skúšania je na mieste. Sledujte pri ňom predovšetkým obvod pásu, bokov a dĺžku nôh.

Pre ženy bez výrazných kriviek sú určené džínsy s vysokým pásom
Ak patríte k ženám, ktoré by sa dali charakterizovať ako ženy bez výrazných ženských kriviek čiže máte chlapčenskú postavu, je nutné aj to málo, čo môžete ukázať, ukázať. Ideálne sú teda džínsy s vysokým pásom, ktoré krásne podporia ženské krivky. V obchodoch hľadajte označenie „high waisted skinny“.

Pristane vám ale budú aj asymetrické podoby džínsov, ako sú napríklad zvonové nohavice alebo alternatívy so zipsami, nášivkami alebo vreckami po stranách a podobne.

Keď neviete čoby, vezmite klasický strih

Ponuka džínsov na trhu je však naozaj pestrá a rozmanitá. A nájsť jedny vyhovujúce, to nie je ľahké. Ak si neviete rady, ak už chcete domov a chcete si odniesť jeden džínsový úlovok, stavte na klasický strih. Ten totiž pristane prakticky všetkým typom postavy. Klasickým strihom myslíme džínsy sediaci na zadku a stehnách akurát, v oblasti lýtok by ich mali pekne kopírovať.