Tipy na omladenie pleti

Kto by si neprial krásnu a pružnú pleť? Máme 6 tipov, s ktorými sa vám podarí vydať sa proti prúdu času a nastoliť nový poriadok, v ktorom sa budete cítiť skvele. Ako na omladenie pleti?

Dodávajte kolagén

Základný stavebný prvok pleti je kolagén. Bohužiaľ sa po dvadsiatom roku nášho života z buniek začína pomaly vytrácať, a to dokonca tempom až 1 percento ročne. Hydrolyzovaný kolagén je potrebný na to, aby bola pleť prirodzene pružná a odolná. Preto je v našom najlepšom úmysle, aby sme si pravidelne kolagén do tela dodávali. Môže sa jednať o doplnky stravy, alebo o pleťové krémy s obsahom kolagénu. Vždy je nutné dbať na pravidelnosť.

Pridajte antioxidanty

Strava bohatá na antioxidanty vedie k zlepšeniu pleti. Pokiaľ si budete pravidelne dopriavať miesto vyprážaných pochúťok čerstvú zeleninu alebo ovocie, pocítite rozdiel tiež na svojej pleti. Práve antioxidanty dokážu bojovať s voľnými radikálmi, ktoré zapríčiňujú celý rad ochorení, ale tiež sa zasadzujú o predčasné starnutie pleti.

Pravidelné čistenie

Prajete si svoju pleť skutočne omladiť? Skúste si po dobu jedného mesiaca s železnou pravidelnosťou dennú rutinu, ktorú robia napríklad Kórejku. Práve tieto ženy sú známe svojou čistou a vyživenú pleťou, ktorá starne oveľa pomalšie. Napríklad si každý večer starostlivo odlíčte celú tvár a oblasť dekoltu. Potom aplikujte hydratačný krém. Raz týždenne si doprajte peeling a hydratačné masku. Starostlivosť o pleť sa vám oplatí a už po jednom mesiaci rozdiel spoznáte.

Laserové ošetrenie

Ak si chcete dopriať nejakú procedúru v rámci estetickej medicíny, skúste laser. Napríklad pomocou frakčného laseru dochádza k ošetrenie tváre v malých bodoch, kedy dochádza k tvorbe nedotknutých malých plôch. Koža sa tak rýchlo obnoví. Účinok laserového ošetrenie na vašu pleť? Koža je vypnutá, vláčna a rozjasnená. Pre väčší efekt je nutné navštíviť dermatológa opakovane.

Ktorý z tipov najviac využijete vy?